Największe inwestycje budowlane w 2017 roku

Mimo, iż w tym roku nie będziemy mogli nacieszyć się ani żadnym nowym otwarciem olbrzymiego dworca czy odcinka autostrady, to jednak nie będzie brakować spektakularnych konstrukcji architektonicznych. Oto subiektywny przegląd największych inwestycji budowlanych 2017 roku.

Reklama

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W samym sercu Gdańska w pobliżu Motławy powstaje Muzeum II Wojny Światowej, które zadziwia i zachwyca swoją niebywałą konstrukcją. Budynek stanie w głębokim na kilkanaście metrów wykopie, natomiast w najwyższym punkcie przeszklonej wieży osiągnie wysokości 40 metrów. Właśnie z tego punktu zwiedzający będą mogli podziwiać całą panoramę miasta. Nad tym nowoczesnym budynkiem oraz jego kształtem czuwa belgijska firma architektoniczna. Całość nie tylko będzie prezentować się imponująco, ale również będzie współgrać z całą wystawą, jaka znajdzie się we wnętrzu budynku. Osadzenie konstrukcji w wykopie pozwoliło na zejście z wystawą do podziemi, co z kolei pozwoliło na stworzenie na zewnątrz nowej ikony i nowego symbolu. Wykreowane przez pracownię animacje prezentują się naprawdę imponująco.

Nowe inwestycje budowlane w postaci galerii handlowych

W ostatnim czasie w naszym kraju powstało bardzo wiele nowoczesnych centrów handlowych i wciąż buduje się kolejne. Z jednej strony coraz więcej galerii powstaje w mniejszych miastach powiatowych, jednak po drugiej stronie szali mamy również całkiem sporo ogromnych centrów, powstających w metropoliach gdzie buduje się z rozmachem. W tym miejscu warto przytoczyć dwa ciekawe przykłady inwestycji budowlanych: kompleks Wroclavia, który połączy wielką galerię handlową o powierzchni ponad 64 tysięcy m2 z podziemnym dworcem PKS. Ponadto w kompleksie znajdzie się również kino, ponad dwieście sklepów, a także część biurowa. Do części gastronomicznej, w której klienci do dyspozycji będą mieli ponad 20 lokali będą przylegać zielone ogrody o powierzchni ponad 4 tysięcy m2, natomiast dla samochodów będzie przeznaczonych ponad 2300 miejsc. Inwestycja ma zostać otwarta w październiku 2017 roku.

Kolejną, ciekawą inwestycją jest budowa Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce, która zostanie oddana do użytku klientów nieco wcześniej. Ma ona mieć powierzchnię zbliżoną do Wroclavii, jednak ma posiadać ok. 50 sklepów więcej. Całość zaprojektowana w bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym stylu zapewnia bardzo atrakcyjny punkt na mapie Białołęki.

Wszystkie inwestycje budowlane, jakie zostaną oddane do użytku w bieżącym roku charakteryzują się nie tylko bardzo wysokim standardem wykończenia, ale również dużym rozmachem oraz doskonałymi walorami estetycznymi. Funkcjonalne, ładne i komfortowe w użytkowaniu przyciągną całą masę ciekawych klientów.

www.bauhaus.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz