Noclegi we Wrocławiu podczas EURO 2012

stadionPiłkarskie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami do naszego kraju. Każdy sympatyk futbolu już od dawna marzy o biletach na konkretne spotkania tej imprezy. Jednak oprócz radości z emocji sportowych, piłkarski kibic musi również zadbać o swe zakwaterowanie na czas Euro 2012.

Jednym z czterech polskich miast, które gościć będą najlepsze drużyny Starego Kontynentu jest Wrocław. Władze stolicy Dolnego Śląska muszą zadbać o noclegi dla każdego chętnego turysty. Niejeden hostel we Wrocławiu już jest przygotowany na tę okoliczność, gdyż takie są wymogi centrali UEFA. Od chwili otrzymania organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy, miasto konsekwentnie rozwija bazę noclegową. Budowane są nowe hotele, hostele, akademiki, pola namiotowe. Ponadto istniejące ośrodki przechodzą gruntowne remonty.

Reklama

Piłkarskie Euro 2012 jest idealną okazją dla miasta, aby jeszcze bardziej mogło się wypromować w Europie i na świecie. W okresie trwania turnieju, Wrocław zapewne przeżyje największy najazd turystów w całej historii swego istnienia. Noclegi we Wrocławiu i w jego okolicach powinna znaleźć większość z nich. Jeśli im się to nie powiedzie, zawsze szukać mogą kwater w niedalekim Opolu, a nawet na terenach wielkiej aglomeracji Śląsko-Dąbrowskiej.

Niewątpliwie będzie to niezwykle ważny okres, w którym nasz kraj musi pokazać swą zdolność do organizacji i kierowania poważnych, światowych imprez. Od tego, jakie wspomnienia wyniosą ze sobą piłkarscy kibice i turyści, może zależeć przyszłość naszej turystyki.

Stopka autorska: hostel we Wrocławiu – http://www.greenhostel.wroclaw.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.2/10 (liczba ocen: 9)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    To Mistrzostw już niedaleko, część przygotowań idzie zgodnie z planem a część jest daleko w lesie – tak jak nasze drogi… Ciekawe jak to w efekcie końcowym wyjdzie

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: +3 (from 3 votes)

Dodaj komentarz