Nowoczesne grzejniki do pokoju

W dzisiejszych czasach grzejniki pokojowe spełniają dwojaką funkcję. Pierwszą z nich jest ich podstawowa funkcja polegająca na ogrzewaniu pomieszczeń, druga natomiast to funkcja dekoracyjna. Wygląd nowoczesnych grzejników pokojowych pozwala na traktowanie ich w kategoriach ważnych elementów aranżacyjnych.

Reklama

Elegancki wygląd

nowoczesny grzejnikNa chwilę obecną grzejniki pokojowe są dostępne w szerokiej gamie modeli. Zastosowane tutaj wzornictwo jest bardzo interesujące – może ono nawiązywać zarówno do dawnych, żeberkowych kaloryferów, jak i do obowiązujących aktualnie trendów. Ogromnym plusem takich rozwiązań jest to, że w pokoju nie muszą sterczeć brzydkie rury, których w żaden sposób nie da się zasłonić. Do aspektów estetycznych producenci przykładają dziś niemałą wagę. Można nawet wyróżnić zupełnie odrębną kategorię grzejników pokojowych – są to modele dekoracyjne. Na pierwszy rzut oka nie sposób powiedzieć, że są to urządzenia grzewcze. Wymyślne kształty oraz kolorystyka czynią je atrakcyjnym dodatkiem – takim samym jak obraz na ścianie czy inny element ozdobny. Oczywiście ceny takich grzejników są odpowiednio wysokie, jeśli ktoś jednak ceni sobie nowoczesny i oryginalny design, będzie w stanie ponieść takie wydatki.

Nie tylko estetyka

Jeśli chodzi o kolorystkę, to w zakresie grzejników pokojowych zdecydowanie dominuje biel. Rzecz jasna istnieje możliwość zamówienia modelu w innej barwie, aczkolwiek najczęściej taka opcja wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Powierzchni grzejnikowej nadawane jest rozmaite wykończenie, co umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne dopasowanie poszczególnych modeli do konkretnych upodobań. Przy zakupie grzejników nie należy jednak kierować się tylko i wyłącznie ich wyglądem. Równie ważne – o ile nie istotniejsze – są w tym przypadku techniczne parametry. Sam fakt, iż dany grzejnik ładnie się prezentuje wcale nie oznacza, że należycie spełni on swoją funkcję grzewczą. Najważniejszym parametrem tego typu urządzeń jest ich moc. Każdy z producentów udziela stosownych informacji na ten temat, ale trzeba brać poprawkę na takie czynniki jak np. stan techniczny danego pomieszczenia (chodzi głównie o jakość izolacji cieplnej domu bądź mieszkania), szczelność okien, wiek budynku itp. Nie jest to zatem takie jednoznaczne i nie wystarczy wcale zastosować się do zaleceń producenta, niejednokrotnie w kwestii dobru stosownej mocy trzeba się skonsultować ze specjalistą. Do zapewnień sprzedawców w tych sprawach trzeba podchodzić z dystansem, ponieważ sklepy nastawiają się głównie na to, by sprzedać towar.

Autor: panmajster.pl/Grzejniki-pokojowe

Stopka autorska: panmajster.pl/Grzejniki-pokojowe – http://panmajster.pl/Grzejniki-pokojowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz