Nowoczesny ślub, czyli filmowanie aparatami

Technologia produkcji kamer  oraz samo wideofilmowanie zmieniało się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich 20 lat , pożegnaliśmy się  z taśmą, którą zastąpiły dziś karty sd, a w przyszłości ich miejsce zajmą dyski twarde. Urządzenia te znacznie staniały pozwalając każdemu entuzjaście na  filmowanie historii które go otaczają.  Jednak wydarzenia ostatniego 5 lecia mają najbardziej ewolucyjny charakter , który dotknął całej branży  oraz przybliżył kinową jakość obrazu przeciętnym filmowcom , co najbardziej odcisnęło piętno na produkcji filmów ślubnych.

Reklama

ślub

Parę lat temu, aparat kojarzył się  wszystkim wyłącznie z fotografią , która była nieodłączną częścią uroczystości tj. ślub, wesele czy uroczystości rodzinnych. Klisza stanowiła trwałą pamiątkę ulotnych chwil, do których z sentymentem w oku wracaliśmy po latach. Jednak za sprawą wprowadzenia na rynek aparatów z funkcją wideofilmowania, stan ten diametralnie się zmienił, filmowcy eksperymentując z tymi urządzeniami, odkryli ich niezwykła właściwość do niesamowitej reprodukci koloru oraz szczegółów, dając podobny obraz do tego jaki znamy z produkcji telewizyjnych, niewiarydognie niskim nakładem środków finansowych.

Głębia ostrości która była kiedyś cechą charakterystyczną dla drogich kamer, mogła być teraz uzyskana w  prosty sposób.  Możliwość  skupienia uwagi widza na wybranym fragmencie obrazu, zamaskowania defektów scenerii poprzez rozmycie tla. Pozwoliła w kreatywny sposób podejść do zagadnienia produkcji filmów z uroczystości tj. ślub i wesele.

Zmiany jakie niosła ze sobą nowa technika to również kinowa plastyka obrazu , którą w łatwy sposób za pomocą profili barwnych oraz korekcji obrazu pozwala nadać scenie odpowiedni ton emocjonalny. Uwydatniając to co się dzieje w kadrze. Kreatywność twórców eksplodowała do porządku dziennego przeszło stosowania nowych systemów stabilizacji które są wymagane przy realizacji aparatami tj.  suwnice monopody,  realizacje kilku godzinnych wideo reportaży zmieniły się  w półtora godzinne filmy dokumentalne, które sie dobrze ogląda i wracają do nich z chęcią młode pary.

Stopka autorska: – emkuzet-media.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz