Oferta kantorów internetowych

Kantory internetowe to nie tylko zwykła wymiana waluty, ale kilka usług dodatkowych. Dzięki nim można zaoszczędzić, dlatego warto je poznać.

Reklama

Kantory funkcjonują na polskim rynku finansowym od bardzo wielu lat. Jak się okazuje – dzięki ustawie antyspreadowej mogły one znacząco poszerzyć zakres swojej działalności. Jeszcze większe możliwości daje działalność kantorów prowadzona w internecie. Kantory internetowe zachęcają swoich potencjalnych klientów znacznie bardziej korzystnym kursem i możliwością oszczędzenia niemałej sumy pieniędzy.

Oprócz oferty atrakcyjnego przewalutowania, kantory internetowe wychodzą również naprzeciw innym oczekiwaniom. Stale poszerzana jest na przykład oferta przelewów, w tym przede wszystkim przelewów zagranicznych. Mimo to wiele osób nadal czuje obawy przed korzystaniem z tego rodzaju rozwiązań. Jak twierdzą specjaliści zaufanie rośnie, a potwierdzają to statystyki firm prowadzących kantory internetowe.

Przelewy zagraniczne

Oferta kantorów internetowych uzupełniana jest przez przelewy zagraniczne, wykonywane najczęściej do krajów Unii Europejskiej jak i do Stanów Zjednoczonych. W największej mierze z takiego rozwiązania korzystają osoby, które wyjeżdżają za granicę w celu zarobkowym i pragną wysyłać zarobione pieniądze do rodziny, która pozostała w Polsce. A rodzina w Polsce potrzebuje złotówek. Koszty przelewów zagranicznych nie są nazbyt duże, ponieważ wykonywane są równocześnie z przewalutowaniem. Klient za granicą wpłaca walutę na konto kantoru internetowego, który w Polsce przesyła stosowna kwotę na konto złotówkowe beneficjenta.

Rozliczenia walutowe z kontrahentami

Realizacja tego typu zleceń przez kantory internetowe odbywa się podobnie. Firma przelewa odpowiednią kwotę w złotówkach na konto kantoru internetowego. Po przewalutowaniu kantor przesyła odpowiednia kwotę w wybranej walucie na konto firmy kontrahenta. Szybko, tanio i bezpiecznie.

Spłata kredytów zaciągniętych w walucie

Należy poprosić bank o możliwość spłaty kredytu w walucie, w której został zaciągnięty, a bank nie może odmówić takiej prośbie. Dalszy tryb postępowania jest podobny jak w przypadku rozliczeń z kontrahentami w walucie zagranicznej. Przelewamy odpowiednią kwotę na konto złotówkowe kantoru internetowego, który przelewa walutę na konto banku rozliczającego kredyt. Oszczędności miesięczne to kilkadziesiąt złotych. Niby niewiele, ale przez 30 lat spłaty kredytu uzbiera się kilkanaście tysięcy zł.

Obawy przed korzystaniem z kantorów internetowych

Internet sprzyja oszustom – w przypadku kantorów jednak nie trzeba się obawiać. Ich działanie podlega kontroli, a na możliwość ich prowadzenia konieczna jest zgoda Narodowego Banku Polskiego. Mimo to zawsze warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania i przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie transakcji. Przed wyborem kantoru warto zatem sprawdzić opinie o nim – w sieci jest ich mnóstwo. Jeśli kantor nie jest do końca uczciwy bądź charakteryzują go jakieś wady, bardzo szybko znajdziemy informacje w tym zakresie.

Artykuł przygotowano we współpracy z serwisem SafeMoney.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz