Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?

Podczas dokonywania remontu łazienki należy dużą uwagę poświęcić wyborowi lampy łazienkowej. Z jakiego powodu? Głównie dlatego, że nawet pięknie wykończona łazienka, która nie jest odpowiednio oświetlona nie jest atrakcyjna. Po prostu światło wyciąga wszystkie walory tego miejsca, które z natury jest ciemne (często w łazienkach nie ma okien).

Reklama

lampa łazienkowaJak zatem wybierać oświetlenie łazienkowe tak żeby podkreślało to co najpiękniejsze w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu? Nie można tego robić dopiero po ukończeniu remontu ponieważ przez to straci się wiele możliwości – oświetlenie powinno być zaprojektowane jeszcze przed rozpoczęciem remontu. To pozwoli na podprowadzenie prądu w miejsca, których będzie się chciało zamontować lampy, lampki czy też kinkiety. Z reguły stosuje się klasyczną lampę łazienkową i dodatkowe lampki po dwóch stronach wielkiego lustra, które obowiązkowo musi się znajdować w każdej współczesnej łazience. Wybór lampy łazienkowej musi być przemyślany tak, żeby pasowała ona do charakteru i kolorystyki pomieszczenia. Wiadomo, że żadne kryształowe żyrandole nie wchodzą tutaj w grę (wyjątkowo w przestronnych kamiennych łazienkach mogą one pasować).

Drugą możliwością jest liczne oświetlenie punktowe – wbudowane w sufit i występy sufitowe. Jest to bardzo często wybierane rozwiązanie, które pozwala na wyjątkowo mocne oświetlenie każdego fragmentu łazienki za pomocą wielu stosunkowo mocnych żarówek.

Najważniejsze jest to, aby wybór był dokonany nie według określonych trendów mody czy szeroko stosowanych standardów, ale według tego co się podoba najbardziej i najlepiej pasuje do pomieszczenia.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz