Podtorza i systemy wyłożenia rynnowego pomysłem na biznes

podtorzaCoraz większa emisja CO2 oraz innych szkodliwych substancji zarówno do atmosfery, gleby i wód podziemnych sprawia, że rządy państw oraz organizacje międzynarodowe kładą coraz większy nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Potwierdzają to coraz bardziej wyśrubowane normy,  które dotyczą zakładów przemysłowych wykorzystujących w procesie produkcyjnym szkodliwe substancje. Aby uchronić obszary na których są położone tego typu zakłady, wymagane są od nich liczne zabezpieczenia, takie jak podtorza, podwójne dna zbiorników magazynujących szkodliwe substancje oraz inne zabezpieczenia chemoodporne.

Reklama

Firm, które są w stanie zrealizować tego typu instalacje i zabezpieczenia na rynku jest bardzo mało, dlatego często zgarniają one ogromne kwoty za wykonaną prace. Mała konkurencja oraz sześciocyfrowe kontrakty to tylko z dwa z wielu powodów, które utwierdzają mnie w przekonaniu, iż tego typu działalność to doskonały pomysł na biznes. Oczywiście nie każdy może wystartować z firmą w tej branży, a głównym punktem zaporowym są patenty na rozwiązania technologiczne, które trzeba posiadać, aby móc stworzyć kompleksową ofertę zabezpieczeń chemoodpornych. Dodatkowo, aby wystartować w tej branży musimy również posiadać nie tylko odpowiednią ekipę budowlańców, ale przede wszystkim zdolnych projektantów, którzy bez większych problemów dostosują istniejące rozwiązania do danej aplikacji przemysłowej. Projektanci Ci muszą być wszechstronnie wykształconymi ludźmi, ponieważ samo wykształcenie budowlane, w tej branży może okazać się za małe. Projektant zabezpieczeń chemoodpornych musi łączyć w sobie wiedzę budowlańca, specjalisty od ochrony środowiska, architekta, a także osoby znającej zagadnienia PPOŻ oraz BHP, co jest ważne przy wykonywaniu prac dla zakładów produkcyjnych niezmechanizowanych.

Oprócz projektantów oraz ekipy budowlanej, aby zaistnieć w branży budownictwa przemysłowego musimy także posiadać odpowiednie kontakty, w innych branżach takich choćby jak przemysł ciężki, z którego będziemy pozyskiwać materiały takie jak stal oraz blachę, czy też branża produktów budowlanych i hydraulicznych, których produkty również będziemy wykorzystywać przy realizowanych aplikacjach zabezpieczeń.

Jeśli jednak uda nam się załatwić wszystkie powyższe rzeczy to może się okazać, iż podtorza oraz systemy wyłożenia rynnowego mogą stać się naszym biznesem życia. W końcu z usług tego typu firm korzystają tacy potentaci jak Orlen, Anwil, czy Rafineria Gdańska.

Stopka autorska: podtorza – http://www.eurobudplock.pl