Porównanie kont internetowych

W kontekście ostatnich podwyżek kosztów prowadzenia konta, wiele osób zastanawia się jakie konto wybrać. Postanowiliśmy przyjrzeć się kontom oferowanym przez najpopularniejsze Banki, aby przedstawić Ci rzetelną rekomendację kont.

Reklama

Konto internetowe – jak wybrać to najlepsze

Aby rzetelnie ocenić konto bankowe internetowe, należy zestawić je z innymi kontami, używając takich parametrów jak

  • koszt płatności online,
  • dostępność darmowych bankomatów,
  • miesięczna opłata za kartę
  • miesięczna opłata za prowadzenie konta.

Widząc suche parametry jednego konta internetowego nie wiesz czy jest ono dobre czy też nie. Dopiero porównując je do konkurencji widzisz pełny obraz. Taką krótka analizę przeprowadziliśmy dla 3 kont znanych banków w Polsce.

Konto 360º Banku Millennium

Jedno z najszerzej promowanych kont. Z pewnością wielokrotnie widziałeś jego reklamę z udziałem Radka Kotarskiego. Największym plusem konta jest to, że oferuje darmowe prowadzenie konta, kartę, wypłaty z bankomatów, przelewy i realizację zleceń stałych. Aby konto było bezpłatne należy mieć wpływy w wysokości minimum 1000 zł oraz wykonać jedną płatność BLIKIEM w miesiącu. Jako wisienkę na torcie możemy przytoczyć liczne programy lojalnościowe, takie jak program Inspiracje – zniżki w około 1000 punktów handlowo – usługowych.

Konto Active Eurobanku

Jest to jeden z ciekawszych produktów na rynku. Konto internetowe może być całkowicie bezpłatne, wystarczy, aby suma wpływów na konto w miesiącu wyniosła 1500 złotych. Ponadto, konto oferuje darmowe przelewy, a Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty debetowej. Co ważne, wypłata gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce odbywa się bezpłatnie. Posiadając to konto zyskujesz 5% zwrotu za wydatki kartą, w ramach programu „Rodzina i Przyjaciele”. Zdecydowanie jest to dobre konto, choć należy przyznać, że ciągle słabo znane.

Konto internetowe Alior Banku

Jedno z najpopularniejszych kont w Polsce. Kuszące są bardzo niskie koszty prowadzenia konta – jedyne 4 złote miesięcznie! Ponadto jest to dobry wybór dla osób często podróżujących lub posiadających rodzinę za granicą, gdyż nie pobiera prowizji za przelewy europejskie. Niewątpliwym minusem konta jest brak darmowych bankomatów oraz fakt naliczania opłat za przelewy zlecane w placówce banku lub przez telefon.  Mimo tych wad jest to z pewnością jedno z najlepszych kont Polsce.

Wybór nie jest łatwy

Nie sposób w jednym, krótkim artykule opisać wszystkie konta. Samych Banków jest 16 a niektóre posiadają po kilka ofert. Tym niemniej w powyższym artykule pozwoliliśmy sobie wybrać trzy wyróżniające się konta i zestawić je pomiędzy sobą, abyś mógł wybrać dla siebie to jedno, najkorzystniejsze.  To, które konto jest najlepsze, zależy głównie od Twoich potrzeb. Konto internetowe to produkt tak spersonalizowany, że nie sposób wybrać jedno dla wszystkich.  Finalną decyzję musisz więc podjąć samodzielnie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz