Pościel dziecięca – jaka będzie odpowiednia?

Nasze pociechy – szczególnie w młodym wieku- mają niezwykle wygórowane potrzeby. Nie chodzi tu jedynie o to, by pościel wyróżniała się świetnym designem, ale także o to, by pościel była odpowiednia dla skóry naszej pociechy. Nic więc dziwnego, że rodzice mogą mieć w głowie wiele pytań, w momencie kiedy staną przed wyborem pościeli dla malucha. Jednocześnie zadanie to niezwykłe ułatwia nam rynek tekstyliów do sypialni. Coraz więcej sklepów decyduje się bowiem na wprowadzenie specjalnej kategorii pościeli, która dedykowana jest dzieciom, a nawet dzieciom borykającym się z alergiami. Wobec tego jaka pościel dla maluchów będzie odpowiednia?

Nasze pociechy- szczególnie w młodym wieku- mają niezwykle wygórowane potrzeby. Nie chodzi tu jedynie o to, by pościel wyróżniała się świetnym designem, ale także o to, by pościel była odpowiednia dla skóry naszej pociechy. Nic więc dziwnego, że rodzice mogą mieć w głowie wiele pytań, w momencie kiedy staną przed wyborem pościeli dla malucha. Jednocześnie zadanie to niezwykłe ułatwia nam rynek tekstyliów do sypialni. Coraz więcej sklepów decyduje się bowiem na wprowadzenie specjalnej kategorii pościeli, która dedykowana jest dzieciom, a nawet dzieciom borykającym się z alergiami. Wobec tego jaka pościel dla maluchów będzie odpowiednia?

Pościel dziecięca i materiał z którego została ona wykonana

Pościel dziecięca 160x200 czy w każdym innym rozmiarze to dość szeroki wybór produktów i rozległy asortyment. Zanim jednak przejdziemy do kwestii związanych z designem czy też rozmiarem, warto skupić się na wybraniu odpowiedniego materiału. Z pewnością pierwszym wyborem powinna być zawsze bawełna. Jest to materiał niezwykle przyjemny dla skóry, a co więcej nie wywołuje podrażnień. Jest wiec to idealna tkanina, która powinna przyjemnie otulać skórę naszej pociechy. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nasz maluch zmaga się z alergiami, to bawełna nie zawsze musi być odpowiednim wyborem. W tym przypadku o wiele lepiej sprawić dziecku komplet wykonany z materiału bambusowego. Cechuje się on wyjątkowymi właściwościami. Przede wszystkim taka pościel będzie antyalergiczna i przeciwbakteryjna. Materiał bambusowy nie zatrzymuje w sobie ogromnej ilości roztoczy ani kurzu. Pod taką pościelą nasz mały alergik z całą pewnością dobrze się wyśpi.

Jaki kolor pościeli dla naszej pociechy będzie odpowiedni?

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że kolory mają ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie? Z pewnością tak! Wobec tego, będą one miały również wpływ na nastrój naszej pociechy. Dobierając pościel dla dziecka powinniśmy więc kierować się nie tylko i wyłącznie dopasowaniem jej do ogólnej aranżacji. Okazuje się, że np. pościel turkusowa, będzie miała na naszego malucha kojący i uspokajający wpływ. Z kolei pościel w żółtym lub czerwonym kolorze będzie działała w sposób pobudzający. Stawiajmy więc raczej na kolory dość pastelowe i stonowane, gdyż pomagają one w zasypianiu i działają niezwykle relaksująco. Z pewnością przełoży się to również na kolorowe sny a nie koszmary senne. Pamiętajmy więc, że nie zawsze do dynamicznego i żywego pokoju dziecięcego, trzeba dopasować pościel w dokładnie takich samych, jaskrawych barwach.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz