Promocja sklepu stacjonarnego poprzez Internet

Debiutujący przedsiębiorcy bardzo często zaczynają od działalności handlowej. Wynika to z faktu, że nie wymaga ona z reguły koncesji czy szczególnych umiejętności, a jednocześnie jest możliwa przy stosunkowo niedużym nakładzie inwestycyjnym.

Reklama

sklep stacjonarnyKtoś taki z reguły zaczyna od otwarcia małego sklepu albo stoiska w hali targowej. Jeśli chodzi o wybór asortymentu do handlu to przedsiębiorcy zwykle wybierają te produkty, które dobrze znają. Innym rodzajem kryterium jest dostępność niedrogich i poszukiwanych na rynku towarów.

Wielu początkujących przedsiębiorców robi ten błąd, że stara się sprzedawać wiele różnych przedmiotów jednocześnie. Jest to zdecydowanie błędna strategia działania, gdyż w handlu liczy się specjalizacja. Klient, który przychodzi do sklepu z płytkami łazienkowymi czy elektryką z pewnością jest przynajmniej potencjalnie zainteresowany danym asortymentem. Pewne grupy produktów są typowe dla kobiet i mężczyzn. Kobiety, które chcą się zajmować handlem z reguły wybierają odzież, kosmetyki albo biżuterię. Panowie z kolei najczęściej stawiają na motoryzację, elektronikę albo materiały budowlane.

Sklepy stacjonarne z upływem czasu zyskują sobie stałych klientów, którzy regularnie robią tam zakupy. Jednak z czasem liczba klientów przestaje się powiększać. Warto wtedy pomyśleć o promocji sklepu w Internecie. Tworząc witrynę firmową w sieci przedsiębiorca ma szansę dotrzeć do szerszej grupy nowych klientów. Jeśli więc ktoś sprzedaje zegary, warto aby przedstawił swoją ofertę potencjalnym klientom za pośrednictwem strony www. Na takiej stronie należy krótko opisać firmę, wskazać jej historię oraz umieścić dane kontaktowe. Najważniejszym punktem będzie dział oferta, gdzie zostaną wymienione i opisane zegary ścienne, solidne zegary elektroniczne, zegar stojący oraz zegar kominkowy, a także barometry i stacje pogodowe. Warto zamieścić także zdjęcia i krótką specyfikację produktów. Jeśli strona dodatkowo jest dobrze pozycjonowana, właściciel sklepu powiększa swoje szanse na pozyskanie nowych klientów, którzy są zainteresowani na przykład zegarami.

Stopka autorska: zegary – http://www.zegary.rzeszow.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz