Przygotuj wnętrze na nadejście wiosny!

Już niedługo zaczniemy przygotowywać się na nadejście wiosny. Po smutnych, ponurych, chłodnych zimowych wieczorach, pora odświeżyć wnętrze i wpuścić do niego nieco ciepła. Jak się do tego przygotować?

Reklama

Ustal cel

Jeżeli przez całą zimę narzekałeś na bałagan, brudne okna, zakurzone, niepotrzebne rzeczy – zrealizuj w końcu swoje cele. Zaplanuj jeden dzień, w którym zrealizujesz wszystkie wyznaczone sobie zadania. Zamiast narzekać, wniesiesz pozytywną aurę do swojego wnętrza. Zacznij od wyrzucenia wszystkich zakurzonych reliktów przeszłości – nie tylko zyskasz przestrzeń, ale i odmienisz swoje wnętrze. Potrzebne do tego będą mocne worki – najlepiej bez odrywania, których możesz wygodnie używać lub kartony – mówią specjaliści z janniezbedny.pl. Jeżeli nie użyłeś czegoś przez ponad rok – nie łudź się – po prostu nie jest Ci to potrzebne i spokojnie możesz się tego pozbyć. Pamiętaj, że to nie zwykłe, cotygodniowe porządki, a gruntowne oczyszczanie wnętrza. Gdy już wyrzucisz wszystko, co nie przyda się nigdy więcej, odsuń meble od ściany, wynieś do innego pokoju poduszki, obrazy, lampy, dywany i wyczyść wszystkie kąty i zakamarki, o które nie troszczyłeś się w zimie. Sprzątanie powinno pójść bardzo szybko, jeśli w pokojach nie będą znajdować się przeszkadzające elementy. Włącz ulubioną muzykę, a nawet nie zauważysz jak szybko i przyjemnie uda Ci się posprzątać swoje cztery kąty.

Czas na zmiany

Wiosna to dobry czas na zmiany. Jeżeli nie zdążyłeś jeszcze zrealizować noworocznych postanowień, słońce, dłuższe i cieplejsze dni, powinny Cię do tego zmotywować. Warto wnieść do domu pierwsze oznaki wiosny – kwiaty, szczególnie żonkile, będą Ci przypominały o zmianach. Zadbaj nie tylko o dom, ale i o siebie.

Jeżeli nie chcemy robić generalnego remontu, warto przemalować chociażby ściany. Psychologia kolorów ma ogromne znaczenie. By lepiej wypoczywać, bardziej się koncentrować, pomyśl o zmianie kolorów we wnętrzach. Zielony kolor, jak żaden inny, kojarzy się z wiosną, gdy wszystko budzi się do życia. Dzięki zielonym ścianom, bardziej się zrelaksujesz, a także wyciszysz. Dodatkowo, pomyśl o detalach – kwieciste poduszki, narzuty, ozdobne doniczki – małe rzeczy potrafią uczynić naprawdę duże zmiany, a nie zrujnują naszego budżetu.