Rzeczoznawca majątkowy i odpowiednia wycena nieruchomości

Wycena, która została sporządzona początkiem danego roku  nie będzie miała o wiele wspólnego z wyceną z końca roku. Okazuje się, że na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Jest to szczególnie zauważalne w większych miastach, takich jak: Warszawa, Poznań czy Łódź.

Reklama

rzeczoznawcaW ostatnich latach wycena nieruchomości jest wykonywana często. W znacznej mierze wpływa na to duży popyt na rynku mieszkaniowym. Ceny różnych nieruchomości zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dokonanie właściwej wyceny wiąże się z wyborem właściwego rzeczoznawcy majątkowego i odpowiedniej metody. To, którą metodę on wybierze będzie zależało od wartości nieruchomości. Warto również dodać, że w przypadku wyceny jednej nieruchomości różnymi metodami to wartość poszczególnej wyceny mogą nieznacznie różnić się.

Rzeczoznawca majątkowy zajmuje się opracowaniem techniki oszacowania wartości nieruchomości. To na jaki wybór podejścia się on zdecyduje będzie zależało od kilku niezwykle istotnych czynników. Pierwszym najważniejszym czynnikiem będzie przede wszystkim cel wyceny. Wybór metody będzie również zależny od rodzaju oraz miejsca lokalizacji mienia. Duże znaczenie będzie odgrywało również przeznaczenie mienia. Rzeczoznawca bierze również pod uwagę dostępną infrastrukturę z punktu widzenia technicznego. Rzeczoznawca majątkowy ma dostęp do wszystkich potrzebnych dokumentów, które pomogą mu w przygotowaniu wyceny nieruchomości. W sytuacji kiedy potrzebne zaświadczenia są w posiadaniu sądów bądź spółdzielni ma on obowiązek skorzystania z nich. To rzeczoznawca dokonuje wyboru najlepszej z metod wyceny nieruchomości.

Stopka autorska: Rzeczoznawca majątkowy – http://rzeczoznawca.krakow.pl