Seat Toledo – praktyczne auto z ekonomicznymi silnikami

Seat Toledo to ciekawa propozycja dla każdego, kto szuka eleganckiego, nowoczesnego, bezpiecznego i oszczędnego samochodu. Auto jest bardzo praktyczne i wielozadaniowe. Do tego pod jego maską pracują bardzo oszczędne jednostki napędowe, zapewniające właściwą dynamikę i bardzo niskie koszty utrzymania.

Reklama

Seat Toledo produkowany jest od 2012 roku. To trzecia generacja modelu Toledo, który od lat cieszył się wielkim powodzeniem wśród klientów. Samochód posiada pięciodrzwiowe nadwozie i oferuje przestronne wnętrze. Jego znakiem rozpoznawczym jest także bardzo elegancka linia nadwozia. Nadwozie jest spokojne, stonowane, zgrabne, nawiązujące do typowej elegancji, oferowanej przed sedany (choć auto jest najczęściej klasyfikowane jako liftback).

Praktyczność to możliwość wygodnego przewiezienia pięciu dorosłych osób, a także bardzo duży bagażnik, mający 550 l pojemności. Samochód mierzy 4482 mm długości, 1713 mm szerokości i 1461 mm wysokości. Rozstaw osi wynoszący 2602 mm zapewnia sporo miejsca w środku, dzięki czemu pasażerowie tylnej kanapy mogą podróżować w komfortowych warunkach.

Na uwagę zasługuje także bardzo bogate wyposażenie auta. Jest też możliwość skorzystania z szeregu niedrogich opcji. Dzięki nim można pojazd wyposażyć w bardzo nowoczesny system Media Plus, obejmujący między innymi 6.5 calowy ekran dotykowy, świetne audio z 6 – ma głośnikami, a także nowoczesną nawigację satelitarną.

Oszczędne i dynamiczne jednostki napędowe

Współcześni nabywcy nowych aut szczególną uwagę zwracają na jednostki napędowe, jakie pracują pod ich maskami. Nic w tym dziwnego, od tego zależy dynamika i koszty utrzymania samochodu. Seat Toledo oferowany jest z czterema nowoczesnymi silnikami produkowanymi przez koncern Volkswagena.

Najsłabsza turbodoładowana jednostka benzynowa 1.2 TSI (trzycylindrowa) oferuje moc 90 KM. Silnik ten rozpędza auto do setki w 11,3 sekundy. Średnie spalanie wynosi 4,8 l/100 km (w mieście 6,3 l/100 km). To silnik przede wszystkim dla spokojnych kierowców. Lepszą dynamikę zapewnia mocniejsza jednostka o tej samej pojemności, generująca moc 110 KM. Ten silnik rozpędza Toledo do setki w 9,8 sekundy. Spalanie jest niewiele większe – średnio silnik potrzebuje 5,2 l/100 km (w mieście 6,8 l/100 km).

Ciekawą opcją jest jednostka napędowa 1.4 TSI o mocy 125 KM, zestrojona z dwusprzęgłową skrzynią automatyczna DSG. Automat doskonale zmienia biegi w ułamku sekund (DSG to jakby dwie trzybiegowe skrzynie w jednym) i dobiera je idealnie, sprawiając, że zmiana zawsze jest płynna. Auto w tej wersji napędowej rozpędza się do setki w 9 sekund. Zużycie paliwa także jest bardzo niskie – średnio 4,8 l/100 km i 6,1 l/100 km w mieście. Dodatkowo wersja ta wyposażona jest w układ Start Stop, który wyłącza silnik po każdym wrzuceniu dźwigni biegów do pozycji luz i uruchamia go przy przełączeniu dźwigni na pozycję do jazdy.

Dla osób, które chcą naprawdę oszczędzać, SEAT przygotował Toledo w wersji z silnikiem wysokoprężnym. To nowoczesna, turbodoładowana jednostka z wtryskiwaczami Common Rail. Silnik o pojemności 1.6 l generuje moc 115 KM. Toledo z 1.6 TDI pod maską rozpędza się do setki w 10 sekund. Jednostka zużywa średnio zaledwie 4,4 l/100 km (w mieście 5,5 l/100 km).

Seat Toledo to samochód bardzo praktyczny, a do tego oszczędny. Bez względu na to, czy nabywca wybierze auto z silnikiem wysokoprężnym czy benzynowym, zawsze będzie się cieszył niskim spalaniem. Oszczędny Seat Toledo czeka na klientów w salonie Seat Plichta w Gdańsku.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz