Sklep BHP: z przepisami i bez

Co sprzedaje sklep bhp? Wszystko, co wymagane przez przepisy. A także znacznie więcej, w zależności od potrzeb. A konkretnie? Przegląd asortymentu, jaki oferuje sklep bhp może być zaskakujący. Są tam rzeczy przydatne, bardzo przydatne i niezbędne. Oto zestawienie.

Reklama

Rękawice i inne

rękawice ochronneJednym z podstawowych produktów ochronnych są rękawice. Nic dziwnego. W końcu w wielu zakładach pracy, na budowach czy innych miejscach odpowiednie zabezpieczenie dłoni jest kluczowe. Trudno wyobrazić sobie pracownika fizycznego, który nie korzystałby z rękawic. A jeśli ktoś ma ochotę, może zaznajomić się z historią Mateusza Birkuta.

Co z tego wynika? Że sklep bhp to nie tylko produkty, które wymagane są przepisami prawnymi, ale także artykuły BHP, które są zwyczajnie potrzebne. Co nie zmienia faktu, że gdyby nie regulacje, wielu pracowników pewnie by z nich nie korzystało.

Buty do pracy

Inaczej jest z butami. W końcu trudno pracować nie mają na nogach obuwia. Tyle tyko, że nie zawsze jest to obuwie, które spełnia wymagania stawiane produktom wykorzystywanym w miejscu pracy. Dlatego sklep bhp może być przydatny także wtedy, gdy trzeba zaopatrzyć pracowników w odpowiedniej jakości bezpieczne buty.

Są wśród nich oczywiście proste kalosze, które pozwalają zapobiec zamoknięciu stopy i niczemu więcej. Są jednak także specjalne buty ochronne, zabezpieczone przed możliwością zgniecenia stopy. Takie obuwie może uratować zdrowie niejednemu robotnikowi.

Kurtki, płaszcze, i tak dalej

Należy zwrócić uwagę, że asortyment, jaki oferuje sklep bhp nie kończy się zwykle na zabezpieczeniu przed wypadkami. Bardzo często oferta idzie dalej i obejmuje produkty, które najzwyczajniej w świecie mogą być w pracy przydatne. Do nich należą różnego rodzaju kurtki czy płaszcze. Słowem, rzeczy które pomagają ochronić ciało.

Są wśród nich specjalne bluzy i kombinezony. Są wspomniane już wcześniej kurtki i płaszcze. A także kamizelki, koszule, a nawet spódnice. Kto chce, może nawet kupić specjalną, przeznaczoną do pracy bieliznę.

Gaśnice i mydło

Cokolwiek by nie mówić o przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, w wielu przypadkach opisują jedynie to, co podpowiada zdrowy rozsądek. Tak jest wtedy, gdy chodzi o gaśnice oferowane przez sklep bph. Ich obecność w zakładzie pracy jest obowiązkowa i nie powinno to nikogo dziwić.

Podobnie ma się rzecz wtedy, gdy chodzi o środki czystości. W końcu trudno wymagać od ludzi, żeby przez cały dzień chodzili z brudnymi rękoma. Co powiedziawszy należy dodać, że w wielu przypadkach odpowiedzialni za zaopatrzenie powinni częściej odwiedzać sklep bhp oferujący mydło i inne produkty higieniczne.

Najważniejsze: znaki bhp

Na koniec ciekawostka. Praktycznie każdy sklep bhp oferuje różnego rodzaju znaki i plakietki opisujące pomieszczenia, zakazujące czegoś lub nakazujące coś innego. Jakie to mogą być znaki? Choćby te, które informują o mokrej podłodze, progach i remontach. A także inne, opisujące palarnie, magazyny i stołówki. Wreszcie te, które opisują wyjście ewakuacyjne oraz miejsce zbiórki w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Stopka autorska: opisywane produkty znaleźć można w sklepie http://www.artpolpolska.pl/ – artykuły BHP

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz