Strój Mikołajki przebraniem na wiele okazji

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarce Google frazę strój Mikołajki, pojawią się przed naszymi oczami oferty przebrań erotycznych, kostiumy dla dzieci i dla dorosłych. Niezależnie od charakteru przebrania, jego cechą charakterystyczną jest czerwona czapka z białym pomponem – niezbędny element stroju każdego Mikołaja.

Mikołajki, czyli grudniowe święto

Mikołajki to święto obchodzone szóstego grudnia w obrządku katolickim i prawosławnym. Święto dedykowane jest osobie świętego Mikołaja, którego kult rozpowszechnił się już w średniowieczu. Współcześnie święto Mikołaja obchodzone jest w całej Polsce, choć istnieją znaczne różnice w celebrowaniu tego dnia w zależności od regionu.

Mikołajka Tradycyjne Mikołaj kojarzony jest z postawnym mężczyzną, ubranym na czerwono, w charakterystycznej czapce z czerwonym pomponem i długą siwą brodą. Mikołaj w naszej kulturze zawsze posiada worek prezentów i zaprzęg reniferów, którym mknie po niebie w zimową noc. Zazwyczaj za Mikołaja przebierali się mężczyźni, jednak w obecnych czasach wszelkie tradycje traktowane są dość swobodnie, co sprawia, że pojawiają się również Mikołajowie w wersji żeńskiej. Dla między innymi tej grupy dedykowany jest właśnie strój Mikołajki.

Strój Mikołajki – idealnym przebraniem na bal przebierańców

W naszej kulturze okres karnawału obchodzony jest dosyć hucznie. W tym czasie odbywa się wiele imprez, bali przebierańców zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to doskonały moment na wybór przebrania. Jedną z propozycji może być tu również strój Mikołajki, który w zależności od osoby będzie różnił się w szczegółach. Cechą charakterystyczną strojów Mikołajek będzie na pewno kolor czerwony, który będzie obejmował większą część stroju. Jedynie obszycia sukienki i pompon przy czapce będą wykonane z białego puchu.

Kostiumy Mikołajek cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na prostotę ich wykonania. Dla osób posiadających podstawowe umiejętności krawieckie, wykonanie takiego stroju nie powinno być problemem. Potrzebna będzie sukienka w kolorze intensywnej czerwieni, i biały puch, z którego będą wykonane wykończenia stroju. Wykonanie będzie polegało po prostu na obszyciu stroju białymi elementami.

Ponadto ważnym elementem stroju Mikołajek jest czerwona czapka z białym pomponem, którą w okresie przedświątecznym można zakupić niemal wszędzie. W okresie karnawału można spotkać wiele Mikołajek, w różnym przedziale wiekowym. Jest to strój uniwersalny, wygodny i prosty do samodzielnego przygotowania. Jeżeli jednak komuś zależy na kupnie gotowego stroju, bez problemu powinien dostać strój Mikołajki.

Stroje Mikołajki – oferta sklepów erotycznych na święta

Kiedy zbliżają się święta w ofertach firm produkujących bieliznę erotyczną, a także w sex shopach, można bez problemu zakupić stroje Mikołajek. Stroje tego typu należą do przebrań raczej sezonowych. Poza okresem świątecznym nie cieszą się popularnością. Stroje Mikołajki, które znajdują się w katalogach bielizny erotycznej, różnią się nieco od tradycyjnych strojów tego typu.

Często mają po prostu formę czerwonej bielizny obszytej białym puszkiem, do tego konieczna jest oczywiście czapka z białym pomponem. Stroje Mikołajek mogą być również bardziej kompletne. Niektóre wersje posiadają czerwone krótkie koszulki z prześwitującego tiulu, które obszyte są białym puchem. Można także znaleźć krótkie czerwone sukienki z dużymi dekoltami, do tego czapka, obszycia z białego puchu i strój Mikołajki gotowy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz