Szkolenia kadrowe szansą na nowy zawód

Specjaliści do spraw kadrowo-płacowych są ciągle poszukiwani przez kolejne przedsiębiorstwa. Duży wpływ na atrakcyjność zatrudnienia w dziale kadr ma fakt, że w Polsce powstają kolejne centra oferujące outsourcing usług z zakresu obsługi kadr i rozliczeń finansowych.

Dla kogo szkolenia kadrowe

Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych szkoleń, przeznaczonych zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją karierę w dziale kadr czy płac, jak i dla doświadczonych specjalistów, którzy poszukują szkoleń pozwalających na zapoznanie się ze zmieniającymi się przepisami w zakresie prawa pracy oraz podniesienie swoich kompetencji.

Wszystkie szkolenia zawsze zakończone są egzaminem oraz certyfikatem, który potwierdza zdobycie wybranych umiejętności w czasie odbytego kursu. W przypadku szkoleń dla osób początkujących certyfikat potwierdza również, że kursant potrafi obsługiwać popularne programy komputerowe, stworzone z myślą o usprawnieniu pracy w dziale kadr i płac.

Specjalista ds. kadr i płac

Warto również pamiętać o tym, że szkolenia kadrowe dostosowane są do zróżnicowanych oczekiwań kursantów. Specjalista pracujący w dziale kadr  może bowiem specjalizować się jedynie w zakresie prowadzenia spraw kadrowych, z uwzględnieniem znajomości prawa pracy w zakresie niezbędnych do realizacji zadań działu kadr.

Tacy pracownicy mogą także specjalizować się w prowadzeniu spraw płacowych. W tym przypadku oprócz biegłej znajomości wybranych programów komputerowych przydaje się również znajomość prawa w zakresie koniecznym do naliczania płac, wynagrodzeń za czas pozostawania na urlopie czy w zakresie naliczania składek na ubezpieczenia społeczne.

Czy krótki kurs wystarczy?

W czasie profesjonalnego szkolenia kadrowego uczestnicy nabywają konkretne umiejętności, przy czym większość kursów podzielona jest na kilka stopni zaawansowania w danej tematyce. Tak podzielone są kursy połączone z praktyczną obsługą programów komputerowych.

Z kolei kursy certyfikowane bardzo często skierowane są do osób, które w zakresie obsługi kadrowo-płacowej posiadają jakąś wiedzę i chcą ją usystematyzować i poszerzyć, kończąc szkolenie uzyskaniem certyfikatu wystawionego dla specjalisty w tej dziedzinie. Dla osób rozpoczynających karierę w dziale kadr i płac pierwsze szkolenia to tak naprawdę tylko wprowadzenie. Aby dobrze odnaleźć się na swoim stanowisku powinny stale podnosić kompetencje uczestnicząc w różnych szkoleniach, kursach i warsztatach.

Szkolenia Kadrowe organizuje firma WLR Training group

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz