Jak wygląda praca wróżki?

Nasze wyobrażenie o wróżkach opera się głównie na stereotypach. Myśląc wróżka, widzimy staruszkę z kurzajką na nosie, ubraną w powłóczyste szaty, wróżącą ze szklanej kuli. Atrybutami wróżek są też czarne koty, haczykowaty nos i zapach kadzidła. Czy jednak współczesne wróżki stawiające kabałę, Tarota czy horoskopy są reliktami przeszłości?

Reklama

KabałaNowoczesne wróżki nijak mają się do naszych wyobrażeń. Zdarza się oczywiście, że poznamy wróżkę, która stylizuje się na wiedźmę z baśni, ale zdecydowana większość dzisiejszych wróżek niczym nie różni się od nas samych. Często są to kobiety w kwiecie wieku i młode panie, mieszkają w dużych miastach, mają zwyczajnie urządzone mieszkania, posiadają mężów i dzieci. Zazwyczaj również pracują zawodowo, często mają wyższe wykształcenie, modnie się ubierają i bawią na imprezach. Gdzie jednak w takim wizerunku jest miejsce na wróżenie, kabałę, Tarota czy chiromancję?

Dziś wróżki już nie kryją się w chatach poza wsiami ani nie ukrywają swojej działalności. Namiary na nie można znaleźć w niemal każdej gazecie a od ogłoszeń aż roi się w Internecie. Wróżbiarstwo stało się więc zawodem, stylem życia oraz zarobkowania tak, jak bycie kelnerką, nauczycielką czy lekarzem. Wiele pań zajmuje się wróżeniem dla pieniędzy – nie mają one w tym kierunku ani dostatecznej wiedzy, ani niezbędnego daru. Inne jednak są doskonałymi wróżkami, kabalistkami czy runistkami – w ich rękach kabała czy runy są pośrednikami w kontakcie ze światem duchowym i nadprzyrodzonym. Takie kobiety trudno jednak rozpoznać – wszak dziś wszyscy wyglądamy podobnie. Dobrym sposobem na znalezienie dobrej wróżki jest skorzystanie z rady kogoś, kto już korzystał z takich usług lub kierowanie się intuicją. Wbrew pozorom oszustka sama się zdemaskuje, żądając od razu pieniędzy, wygórowanych kwot lub stawiając dowolną wróżbę. Doświadczona, autentyczna wróżka może odmówić wróżenia, uprzedza o konsekwencjach i pomaga ludziom, zamiast wyciągać od nich ostatnią złotówkę. Warto też wstępnie porozmawiać z wróżką – powinna być komunikatywna i otwarta, ale jeśli się narzuca, wypytuje o pieniądze, jest nachalna, lepiej z takiej usługi zrezygnować – prawdopodobnie to oszustka.

Stopka autorska: kabała – http://www.wrozenie24.pl/kabala/