Zachodnie metody nauczania w stolicy Wielkopolski

Poznań kreuje się na miasto światowe i otwarte na nowości, choć świadome swoich tradycji i historii. Prawdziwie jednak otwiera się na pewne nowinki z pewnym opóźnieniem, co można zrzucić na karby zachowawczości poznaniaków. Taką tendencję wykazują oni, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych metod nauczania. Miasto o jednej z najstarszych metryk akademickich wciąż cieszy się opinią jednego z najlepszych uniwersyteckich centrów kraju. Nie inaczej ma się sprawa ze szkołami wyższymi, które powoli sięgają po nowe metody nauki.

Reklama

Świat idzie do przodu

Paradoksalnie jednak, największym zdziwieniem może napawać kilka otwartych w ostatnim czasie punktów edukacji językowej dla najmłodszych: przeglądając oferty, trafiłem na propozycję dla kilkumiesięcznych dzieci, wystarczyło w wyszukiwarce wpisać „nauka niemieckiego”. Poznań zaskoczył nas bowiem metodą Helen Doron, która wykorzystuje potencjał człowieka od absolutnie samego początku.

Jednak by szukać nowinek, nie trzeba poszukiwać szkół językowych, wpisywać w Internecie żadnych haseł. Poznań zaoferuje coś więcej, jeśli tylko… Bolą nas plecy! Choć brzmi to żartobliwie, znacznie się poszerza poznańska oferta Spa. Tak, temat, jakim jest szkoła masażu, Poznań ma zdany na piątkę. Dzięki coraz bogatszej ofercie, relaks przestaje być typową kombinacją, która jest w pełni przewidywalna. Do leczniczych metod akademickich dochodzi coraz więcej przeznaczonych tylko i wyłącznie, by poprawić nasze samopoczucie. To także niezły pomysł na własną pracę w przyszłości: szkoła masażu. Poznań stając się coraz bardziej zabieganą, zachodnią mieściną, będzie też szukał równie zachodnich metod zrelaksowania swoich biznesmenów. Pozostaje więc wygodnie rozłożyć się na kozetce i ulec przujemności!

Dla mnie fakt, że jesteśmy trochę do tyłu z nowinkami jest pozytywnym aspektem. Dzięki niemu mamy możliwość obserwowania jak dane zmiany wpłynęły na inne regiony i możemy zmodyfikować je do naszych potrzeb. Nie popełniamy tylu błędów co kraje, które przodują w nowatorskich rozwiązaniach, a co za tym idzie nie musimy odczuwać negatywnych skutków wprowadzenia nie do końca przemyślanych zmian.

Stopka autorska: szkoła masażu – http://www.heros.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz