Jak założyć forum internetowe?

klawiaturaPomimo tego, że erę zakładania for internetowych mamy już za sobą wiele osób zastanawia się nad założeniem własnego forum, na którym można by dyskutować w zależności od tematyki platformy. Dziś najlepiej założyć forum o zarabianiu i biznesie, gdyż na ten temat zawsze jest popyt.

Aby założyć forum, nie trzeba mieć dużych funduszy. Przede wszystkim potrzebny jest plan, w którym powinno zawrzeć się najważniejsze kroki. Do nich należy np. wybór oprogramowania, tematyki i opracowanie oprawy graficznej.

Reklama

Jeśli chodzi o platformę, na której mamy założyć forum, to proponuję MyBB. Jest to prosty, intuicyjny, całkowicie darmowy skrypt. W dość krótkim czasie zdobył dzięki temu dużą popularność, która rośnie w zastraszającym tempie na wzór grona fanów WordPressa.

W grafikę warto zainwestować. Jeśli nie jesteśmy w tym dobrzy, to może wynajęcie kogoś na forum graficznym będzie bardziej opłacalne? Nie ma co marnować czasu na naukę obsługo Photoshopa czy Gimpa. Czas lepiej zainwestować w naukę sposobów marketingu internetowego, który pozwoli nam na sprawne wypromowanie forum. Konkurencja jest duża, wiec trzeba sięgnąć po promocje na portalach społecznościowych i wyszukiwarkach typu Google czy Bing.

Jako administrator warto mięć dobry kontakt z użytkownikami. Można wykazać się ekspercką wiedzą z danej dziedziny (najlepiej tematyki forum), aby pomagać innym i w ten sposób kreować swój pozytywny wizerunek. Na samym początku nie trzeba panicznie szukać ekipy forum. W dalszej części rozwoju forum, kiedy nie będziemy już dawać rady ze wszystkimi obowiązkami, można np. Zorganizować demokratyczne wybory moderatorów na swoim forum. To z pewnością zwiększy lojalność internautów.

Stopka autorska: forum o zarabianiuhttp://e-zarobki.com