Zalety gier komputerowcyh i konsolowych

Najbardziej zauważalnymi wartościami gier na komputery PC i różnorodne konsole np.: PS3, XBOX 360 są wartości rozrywkowe i artystyczne. Jako model zabawy multimedialnej najnowsze gry komputerowe i konsolowe posługują się wysoce unikalnym połączeniem efektów specjalnych, grafiki trójwymiarowej, sztucznej inteligencji, efektów dźwiękowych, architektur, muzyki, fabuły i najbardziej istotne: interaktywności. Interaktywność umożliwia graczom na zwiedzanie artystycznej wizji twórców i przedstawienie trójwymiarowego obszaru, nie jest to możliwe w żadnej innej formie rozrywki. Gracz kieruje akcją w grze, tak więc każdy na nowo rozpoczęty scenariusz będzie rozgrywany tak jakby w pewien sposób inaczej. Zdarza się, że gry bywają bardzo mocno oskryptowane, ale i tak takie gry dadzą większe poczucie swobody niż inne rozrywki.

Reklama

Odrębną cechą gier jest umiejętność szybkiej reakcji. Gry na komputery i konsole mogą wykreować symulowany świat, w którym dość szybki czas reakcji będzie częścią stworzonego świata.  Projektant gier Warren Spector w dyskusji użył terminu „szybkie opowiadanie” do wyjaśnienia jak w interaktywnym środowisku fabuła może powstawać przez to co wyczynia gracz.

Gry wieloosobowe umożliwiają na rywalizację między ludźmi z całego świata jest to też unikalną cechą dla gier komputerowych i konsolowych. Gry MMORPG pozwalają na jeszcze więcej umożliwiając budowanie internetowych społeczeństw które istnieją w wirtualnych światach. Miliony ludzi przyciągani są przez gry ze względu na możliwość zabawy interaktywnej z bardzo dużą liczbą graczy grających w tym samym czasie wykonuje tą samą czynność – gra w daną grę.

Łatwe gry oferują dobrodziejstwa dla gracza. Gra np. Pac-man czy Tetris są grami tak stworzonymi, że ich logika jest bardzo łatwa do zrozumienia, ale rozgrywka na poziomie zaawansowanym jest trudna, tak jak gra w pokera czy szachy. Bardziej zaawansowane gry posiadają obszerniejszą fabułę co zmusza niektórych graczy do odwiedzania serwisów gdzie mogą pobrać spolszczenia do tych gier. Gry proste mogą posiadać tryb gry sieciowej oraz bardzo dobrą sztuczną inteligencję tak jak te bardziej zaawansowane. Zależnie od danej gry grający w nią mogą próbować i tworzyć własne wymyślone techniki zmagając się z zaawansowanymi graczami w sieci.

Stopka autorska: spolszczenia – http://espolszczenia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz