Zalety mieszkania w „zielonych” częściach miasta

W życiu większości z nas przyjdzie taki moment, kiedy powinno się zacząć rozglądać za własnym mieszkaniem. Oferta developerska jest obecnie bardzo obszerna, w dużych aglomeracjach miejskich nowe osiedla rosną jak grzyby po deszczu, na rynku wtórnym również znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Jedną z głównych kwestii, którą bierzemy pod uwagę przy wyborze mieszkania jest jego lokalizacja – oto kilka powodów, dla których warto zamieszkać wśród miejskiej zieleni, z dala od centrum.

Reklama

Cisza i spokój

Dom to dla większości z nas miejsce odpoczynku, a dla niektórych również miejsce pracy. Niezależnie od tego jak spędzamy w nim czas, wolimy aby nie towarzyszył temu nadmierny hałas dobiegający z ruchliwych skrzyżowań, trakcji tramwajowych, dworców, stadionów czy hipermarketów. Wybierając mieszkanie wśród zieleni znacznie ograniczymy ilość napływających do nas dźwięków miasta i to z dwóch powodów. Po pierwsze zielone tereny znajdują się zwykle w pewnym oddaleniu od najbardziej zatłoczonych części miasta, po drugie – rosnące w nim drzewa działają jak naturalna izolacja akustyczna, pochłaniają hałas produkowany przez ruch uliczny. Warto pamiętać, że jednostajny, uciążliwy hałas prowadzi do zwiększonego poziomu stresu i skutecznie obniża poziom komfortu życia.

Przyjemne widoki

Skoro bierzemy pod uwagę natężenie dźwięków w pobliżu naszego mieszkania, warto również przyjrzeć się jego otoczeniu. Na ogół wolimy otaczać się zielenią parków i lasów niż nawet atrakcyjnymi wizualnie bryłami bloków. Nie jest to jednak tylko kwestia gustu – udowodniono naukowo, że kolor zielony uspokaja oraz dobrze wpływa na nasz wzrok. Jeśli spędzamy w domu dużo czasu przed ekranem komputera, warto zadbać o to, by za naszym oknem roztaczał się widok na tereny zielone, na które będziemy mogli od czasu do czasu popatrzeć i dać naszym oczom nieco odpocząć.

Czyste powietrze

Drzewa są niezbędne do utrzymania atmosfery w czystości. Im bliżej terenów zielonych zamieszkamy, tym świeższe będzie powietrze w naszym otoczeniu. Ma to ma bardzo istotny wpływ dla naszego zdrowia i komfortu życia.

Większe bezpieczeństwo

Tereny zielone znajdują się w pewnym oddaleniu od najbardziej zatłoczonych części miasta. Mniejszy ruch uliczny to jednocześnie większy poziom bezpieczeństwa – kwestia ta jest szczególnie istotna dla rodziców małych dzieci.

Niska cena

Oczywiście, cena mieszkania w dużej mierze zależy od jego metrażu, standardu oraz cen gruntu, jednak generalną zasadą jest, że mieszkania położone w peryferyjnych, zielonych częściach miasta są tańsze, niż lokale o porównywalnej powierzchni zlokalizowane w centrum.

Nowoczesne, ekologiczne osiedle Trio Shiraz na warszawskich Bielanach to idealny miejsce dla każdego, kto poszukuje mieszkania w wysokim standardzie i w świetnej lokalizacji.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz