5 aplikacji, które powinien mieć każdy przedsiębiorca

Na przestrzeni ostatnich lat prowadzenie własnej działalności gospodarczej stało się bardzo dynamiczne. Dziś już niewielu przedsiębiorców może pozwolić sobie na pracę jedynie przy biurku, bez wychodzenia do swoich klientów, czy też bez załatwiania wielu spraw. Właściciele firm są zmuszeni do coraz częstszych podróży i do przebywania poza biurem. I to właśnie dla takich osób powstaje coraz więcej aplikacji mobilnych, dzięki którym w swoim smartphonie mogą zmieścić kalendarz, Facebooka, program do wystawiania faktur, nieograniczoną ilość wizytówek i wiele, wiele innych.

Fakturownia – aplikacja stworzona z myślą o mobilnych przedsiębiorcach, którzy niezależnie od tego w jakim miejscu przebywają chcą mieć wgląd w swoje przychody i koszty. Jednak co najważniejsze, dzięki tej aplikacji za pomocą kilku kliknięć w telefon przedsiębiorca może wystawić fakturę, która w ciągu kilku chwil wyląduje w skrzynce mailowej zleceniodawcy. Aplikacja fakturowni nie ma żadnych problemów z międzynarodowymi kontraktami, można w niej wystawiać faktury w wielu językach, a dodatkowo sama przelicza kursy walut na podstawie kursu NBP. Wersja mobilna synchronizuje się automatycznie, dlatego wymiennie możemy korzystać z niej i na telefonie i laptopie, wszystkie kroki, które wykonaliśmy na jedynym z urządzeń pojawią się również na drugim. Można ją pobrać tutaj.

CardMunch – to aplikacja, którą stworzył LinkedIn – największy serwis społecznościowy, który zrzesza pracowników i pracodawców, a przede wszystkim cały świat biznesu w jednym miejscu. CardMunch jest niczym innym jak wizytownikiem, w którym może znaleźć się pełno e-wizytówek. Wystarczy wyszukać daną osobę i możemy pobrać jej wizytówkę, dzięki temu szybko uzyskamy jej numer telefonu, a kontakt nawiążemy za pomocą kilku kliknięć.

Evernote – aplikacja stworzona dla zabieganych przedsiębiorców, którzy mają wiele zadań do wykonania na swojej głowie. Evernote jest kalendarzem, w którym możemy zapisać wszystkie zaplanowane spotkania, czy też zadania do wykonania. Co najważniejsze aplikacja będzie przypominała o danym zadaniu. Dla osób, które ciągle mają dużo rzeczy do zrobienia, świetną opcją jest ustalenie priorytetów. W ten łatwy i przyjemny sposób nigdy nie zapomnimy o sprawach, które musimy załatwić na czas.

Menadżer stron – najważniejsza aplikacja wszystkich przedsiębiorców, którzy o swoim istnieniu opowiadają za pomocą fanpage na Facebooku. Dzięki niej możemy być w ciągłym kontakcie z fanami, lub z potencjalnymi klientami, którzy wysyłają nam wiadomość za pośrednictwem Facebooka. Menadżer stron pozwala na publikowanie treści, sprawdzanie statystyk strony, udostępnianie postów, a także na odpowiadanie na wiadomości. Dzięki tej aplikacji można przez 24h na dobę docierać do swoich odbiorców i budować z nim coraz to lepsze relacje. Jest to ważne szczególnie na początku kiedy, każdy zdobyty zainteresowany jest na wagę złota.

Mobilny dostęp do rachunku bankowego – każdy bank ma swoją aplikację, która pozwala na dostęp do rachunku za pośrednictwem smartphona. Dzięki nim możemy sprawdzić dostępne środki na koncie, możemy robić przelewy i sprawdzić historię operacji. Jest to ważne ze względu na to, że większość przedsiębiorców porusza się po rynku zupełnie bezgotówkowo, a taka mobilna aplikacja bardzo to upraszcza.

Stopka autorska: tutaj – http://fakturownia.pl/aplikacja-mobilna

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz