5 sposobów na unikanie prasowania

Nie przepadasz za prasowaniem? Wcale nie musisz spędzać tak dużo czasu przed deską do prasowania, aby cieszyć się gładkimi ubraniami bez zagnieceń. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi 5 sposobami na unikanie prasowania!

Reklama

Prasowanie nie jest dla wielu zbyt przyjemnym obowiązkiem. Jest monotonne, zajmuje dużo czasu, a efekty nie zawsze są zachwycające. Co więcej, nieodpowiednio dobrana temperatura może zniszczyć ubrania. Nie musisz jednak wcale prasować ubrań zwykłym żelazkiem, aby mieć gładkie ubrania.

 

1. Wiruj ubrania na niższych obrotach

Za powstawanie zagnieceń na ubraniach odpowiedzialne są głównie pralki – to w trakcie prania oraz wirowania na wysokich obrotach ubrania gniotą się najbardziej. Dlatego wtedy, gdy nie chcesz, aby ubrania były zbyt mocno wygniecione, zmniejsz prędkość wirowania. To zalecane także w przypadku ubrań wykonanych z delikatnych materiałów.

 

2. Wyciągnij ubrania z pralki od razu po zakończeniu prania

Gdy po zakończeniu prania ubrania będą leżały w pralce za długo, zaczną powstawać na nich zagniecenia, które potem będziemy musieli wyprasować. Dlatego najlepiej ubrania wyciągnąć z pralki od razu.

 

3. Strzepnij odzież przed powieszenie

Dzięki temu wygładzisz tkaninę i łatwiej będzie powiesić ci ubrania na suszarce. Pozbędziesz się też dodatkowych paprochów, które mogły zostać na ubraniach po praniu.

 

4. Ubrania susz rozwieszone na wieszakach

Gdy zależy ci na tym, aby ubrania były jak najgładsze bez prasowania, susz je na wieszakach. W ten sposób, siła grawitacji, znajdujące się na nich zagniecenia będą łatwiej znikały podczas suszenia, W przypadku odzieży takiej jak koszulki powieś ją na suszarce tak, aby górna część odzieży była przypięta do pręta, bez składania ubrania na pół.

 

5. Zainwestuj w żelazko ze stacją parową

O wiele lepsze efekty w prasowaniu uzyskamy wtedy, gdy skorzystamy z pary. Warto wiec pomyśleć o żelazku parowym. W sklepie internetowym leifheitsklep.pl możemy kupić profesjonalne deski do prasowania przystosowane do stacji parowych, a także profesjonalne deski z generatorami pary. Zajrzyj już teraz do sklepu leifheitsklep.pl i wybierz dla siebie deskę, z którą prasowanie nie będzie problemem!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz