Apaszka czy szal damski?

Z apaszkami czy szalami damskimi jest tak, jak z biżuterią kobiecą, mianowicie jest to idealny dodatek do eleganckiego kostiumu, letniej i zwiewnej stylizacji, czy tuniko- bluzeczki na ramiączkach. Mówi się, że elegancką kobietę poznaje się właśnie po dodatkach, czyli właściwie sam ubiór jest ważny ale najważniejsze w nim są dodatki. Ich ilość i jakość są również istotne co sam ubiór. Dokładnie to one nadają spójności, są rodzajem klamry łączącej wszystko w całość.

Reklama

Niestety nie każda z kobiet orientuję się jaki szczegół stroju powinien być podkreślony, stać się tym idealnym elementem wieńczącym ogół, jednocześnie będący wyróżnikiem stroju. Ponadczasowymi dodatkami będą paszki, szale, biżuteria, torebka, buty. Wracając jednak do apaszek i szali damskich.  Część z pań ma problem z tym jak wiązać i do czego swoje kolorowe szale,  aby było efektownie, stylowo, nie psując przy tym wybranego przez nas stroju. Wyobraźmy sobie sytuację, która zapewne ma miejsce nie raz: stoisz przed lustrem, oglądasz się z każdej strony i stwierdzasz, że czegoś brakuję w dzisiejszej stylizacji. Bluzka idealnie komponuję się ze spódnicą w modne grochy, do tego czółenka i stalowa bransoletka wraz z zegarkiem. Jednak ubiór wydaję się Tobie taki nijaki- czegoś jednak w nim brakuję! Szybka myśl, może apaszka, może elegancki szal damski pomoże?

Dawno temu noszone przez nasze prababcie, babcie czy też mamy ze względów praktycznych, by ochroniły od słońca, podczas pracy w polu, jak i w kuchni w czasie przygotowywania obiadu. Współcześnie używane by ozdobić, ożywić strój czy dodać akcentu. Niestety mało kobiet korzysta z tego jakże inspirującego dodatku, który współgra z każdym kobiecym strojem.  Apaszka spowoduję, że nudny, czy też mało jaskrawy ubiór stanie się bogatszy o przysłowiową kropkę nad literką i. Natomiast wieczorowa kreacja z dodatkiem pięknego szala damskiego stanie się bardziej intrygująca, jak i kobieca. Znany i cieszący się powodzeniem styl pin-up girl, gdzie podstawą jest apaszka, bandana przewiązana na głowie dodaje niesamowitego uroku i subtelności, jak i zalotności kobietom.

Istotne jest również to aby zwracać uwagę na to z jakiego materiału są wykonane szale i apaszki. Najlepiej gdyby były to jedwabne dodatki, ze względu na ich wysoką jakość, piękno i naturalność.  Oczywiście takie będą bardzo kosztowne, więc jeśli będzie promocja, czy wyprzedaż warto zakupić chociaż jedną, która znajdzie się w damskiej garderobie. Te najzwyklejsze są równie ciekawe, ich fantastyczne przewiązanie na szyi, głowie, w tali czy jako zastępujące bransoletkę będę dodawać uroku każdej kobiecie.

 

Stopka autorska: http://sbart.pl/apaszka-czy-szal-damski/a165-brazowo-karmelowy-2/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz