Alkomaty: jest na to aplikacja

Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu można sprawdzić w sposób wygodny i modny – dzięki specjalnym aplikacjom.

Ci, którzy z urządzeń podłączonych do internetu korzystają częściej niż z pralki czy zmywarki wiedzą, że każdy problem można rozwiązać za pomocą odpowiedniej aplikacji. Urządzenia mobilne są dla swoich wyznawców receptą na całe zło świata. I dlatego za ich pomocą możemy robić coraz więcej. Na przykład – testy alkoholowe.

Pięć sekund dmuchania

Obowiązkowe alkomaty Normalne alkomaty to urządzenia jeśli nie toporne, to z pewnością nieporęczne – zajmują miejsce, niezbyt dobrze komponują się z tapicerką w aucie i w ogóle są takie dwudziestowieczne. Nowa aplikacja na urządzenia mobilne pozwala ominąć ten problem. Z prostej przyczyny – zamienia smartfona w alkomat.

Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy wsadzić do gniazda audio specjalną przystawkę (która jest na tyle mała, że noszenie jej nie jest większym problemem niż noszenie słuchawek) i uruchomić program. Potem należy wdmuchać w telefon powietrze – przez około pięć sekund. Cała procedura nie powinna zająć więcej czasu niż przeczytanie tego akapitu.

Wynik będzie informacją o tym, ile alkoholu znajduje się w wydychanym powietrzu. I chociaż można mieć wątpliwości dotyczące kalibracji urządzenia czy jego zgodności z normami, to jednak z pewnością przy poziomie przekraczającym 0,5 promila lepiej iść pieszo. Aha, i jeszcze jedno – korzystając z aplikacji można podzielić się wynikami ze znajomymi z Twittera czy Facebooka. How cool is that?

Lista drinków do wyboru

Są też inne metody. Kto nie chce dmuchać, może pobrać sobie aplikację, w której poziom alkoholu wyliczany będzie na podstawie informacji o tym, ile czego zostało wypite. Zasada działania jest nieco bardziej skomplikowana niż gdy chodzi o alkomaty na wydychane powietrze, wydaje się być jednak znacznie zabawniejsza.

Bo tak: żeby sprawdzić poziom alkoholu trzeba najpierw wpisać dane o płci, wieku, wadze czy wzroście. A potem wybierać z dotykowej listy kolejne pite drinki. Są tam piwa, różne mocniejsze alkohole czy bardziej skomplikowane koktajle. Aplikacja uaktualnia poziom alkoholu co minutę, biorąc pod uwagę wszystko, co zostało wypite.

Do tego dochodzi świetny licznik pokazujący, ile czasu zostało do osiągnięcia wyznaczonego poziomu zawartości alkoholu. Tak, jak w aplikacji opisywanej wyżej, także takie testy alkoholowe pozwalają na dzielenie się wynikami z innymi. Co przecież jest w tym wszystkim najważniejsze.

Wyliczenie orientacyjne

Można prościej. Każdy użytkownik urządzenia mobilnego może ściągnąć jedną z licznych aplikacji, w których po prostu wyliczy prawdopodobną zawartość alkoholu w organizmie. Wystarczy, że poda swoją wagę czy wzrost, a także to ile czego wypił.

Takie aplikacje to oczywiście nie żadne alkomaty, a raczej programy poglądowe. Można dzięki nim sprawdzić orientacyjnie, czy można prowadzić samochód, ale wynik nigdy nie będzie pewien. Z drugiej strony, lepsza taka informacja niż żadna.

Źródło tekstu:
sklep Alko-maty.pl oferujący testy alkoholowe.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz