Aranżacja pokoju dziecięcego – a może pufy?

Wbrew pozorom aranżacja pokoju dziecięcego stanowi nie lada wyzwanie. Taki pokój bardzo często jest niewielkich rozmiarów a do tego musi to być miejsce bezpieczne. Dlatego przy wyborze mebli warto zastanowić się nad pufami, które nie mają twardych krawędzi, a do tego są bardzo wygodne i są świetne jako element dekoracyjny!

Reklama

Przede wszystkim nie istnieją lepsze pufy dla dzieci i nastolatków od puf sako- klasyczne, ale jednocześnie nowoczesne i zawsze modne. Wymiary dopasowane do dziecka pozwalają używać pufę wygodnie w każdej pozycji. Odstawiając jednak na bok wygodę, pufa klasyczna jest najlepszym zakupem dla tych, którzy nie mają ochoty zmieniać wyglądu wnętrza zbyt często. To właśnie ten typ mebla, który będzie zawsze piękny w każdym wnętrzu, a żywe kolory rozweselą pokój.

Kolejną kategorią są pufy piłki- być może nie ma innych puf, które mogłyby nadać tak charakterystyczny wygląda w pokoju, tak jak pufy koszykówka, tenis, siatkówka czy piłka nożna. Te pufy nie są przeznaczone tylko dla dzieci albo fanów sportu. Promienne kolory przyciągają wzrok, a dzięki materiałowi, który jest przyjemny w dotyku nasz wypoczynek wchodzi na nowy poziom. Pufy piłki są również dobrym pomysłem jako element dekoracyjny.

Aczkolwiek nie powinniśmy się ograniczać do zakupu tylko jednej pufy. Kiedy łączymy dwie albo trzy pufy razem w jednym pokoju tworzymy niezapomniany i niepowtarzalny look. Możemy pobawić się kolorami, na przykład jeśli twoje wnętrze jest nowoczesne w ciepłych kolorach dobrym pomysłem są elementy w kolorze turkusowym albo szmaragdowym, jeśli jednak nie podobają ci się żywe kolory możesz połączyć ze sobą różne odcienie białego, kremowego i beżowego.

Oczywiście nie istnieją sztywne reguły, według których nie moglibyśmy umieścić w pokoju dzieci puf typu lounge, fotele, chaise lounge albo różnego rodzaju poduch. Urządzając wnętrze musimy zawsze wziąć pod uwagę wymagania każdej osoby w sposób indywidualny. Na szczęście w internecie możemy znaleźć całe morze interesujących pomysłów i możliwości.