Astma – jak żyć z nią normalnie?

Astma jest jedną z najpowszechniej występujących chorób na świecie – w samej tylko Polsce z jej powodu cierpi mnóstwo ludzi. Warto jednak wiedzieć, że jeśli tylko poznamy kilka podstawowych zasad z tym związanych to normalne życie z nią jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, niemniej jednak w grę wchodzi tutaj nasze zdrowie. Jeśli nie będziemy odpowiednio na siebie uważali, to możemy narazić się na naprawdę poważne problemy; z drugiej strony w samym tylko świecie sportu znajdziemy mnóstwo znanych osobistości którzy od lat żyją z astmą i nie przeszkadza im to w prowadzeniu błyskotliwej kariery sportowej.

 

Krok pierwszy: dobrze poznaj przeciwnika

 

Sporym problemem dla wielu ludzi cierpiących na astmę jest zwykła nieznajomość tego tematu, która prowadzi do tego, że zwyczajnie nie wiedzą oni z czym muszą sobie radzić. Jeśli chcemy zatem nauczyć się żyć z tą chorobą to na samym początku powinniśmy poświęcić nieco czasu na dokładne zapoznanie się z całym tym tematem, co na szczęście w chwili obecnej nie powinno być niczym trudnym. W internecie bez problemu znajdziemy całe mnóstwo informacji na ten temat – zarówno tych najbardziej podstawowych jak i znacznie bardziej już zaawansowanych. Dzięki temu dowiemy się, czym tak w ogóle jest ta choroba i jakie dokładnie elementy naszego organizmu może ona atakować.

 

Stosuj się do zaleceń lekarza i zawsze bądź przygotowany na atak

Atak astmy może przytrafić się nam w najmniej oczekiwanym momencie. Następuje wówczas ostre uczucie duszności i trudności z prawidłowym oddychaniem. Aby móc szybko sobie z tym poradzić, musimy przede wszystkim cały czas nosić przy sobie inhalator i skorzystać z niego w razie potrzeby – należy wyrobić sobie nawyk zabierania go wszędzie, gdzie tylko się udajemy.

Niezwykle ważne jest tu również dokładne stosowanie się do wszystkich zaleceń naszego lekarza. Współczesna medycyna zna już mnóstwo skutecznych leków które mogą naprawdę znacznie minimalizować wszystkie skutki tej choroby i zmniejszać ryzyko nagłego występowania ataków. Aby jednak móc z nią żyć, zawsze powinniśmy być przygotowani na to, że taki atak może wystąpić w każdej chwili.

Dla astmatyków niezbędne jest noszenie przy sobie inhalatora, którego powinien użyć w razie napadu astmy: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html

Stopka autorska: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html – http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz