Atrakcje w Chamrousse

Francuskie Alpy są znane z doskonałych kurortów narciarskich, do których zalicza się stosunkowo niewielka miejscowość – Chamrousse. Podzielona jest na dwie osady, zlokalizowane 1650 i 1750 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu ilość atrakcji oferowanych przyjeżdżającym tu turystom jest ogromny. Swoją popularność miejscowość zawdzięcza nie tylko znakomitym warunkom stworzonym dla miłośników „białego szaleństwa”, ale również zasłynęła ona jako wioska olimpijska wraz z przylegającym do niej obszarem narciarskim. Jakie atrakcje dla narciarzy, snowboardzistów i innych turystów oferuje obecnie Chamrousse?

Dla narciarzy

Alpy francuskie, a wraz z nimi sam kurort Chamrousse są w stanie wiele zaoferować przyjezdnym tu narciarzom i snowboardzistom. Znajduje się tu 75 km tras zjazdowych – bardzo łatwych, łatwych, średnich i o najwyższym poziomie trudności. Narciarze mogą korzystać z wyciągu gondolowego, 7 kolejek krzesełkowych i 13 orczyków.

Szczególnie polecaną atrakcją w Chamrousse jest zjazd do doliny podczas zachodu słońca. Olimpijskie trasy i zjazdy, cieszą się popularnością wśród amatorów białego szaleństwa. Przyciągają one również ambitnych i doświadczonych narciarzy, zwłaszcza część regionu od Le Recoin poniżej szczytu Croix de Chamrousse. Zbocza nad miejscowością są oświetlane słońcem aż do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu można zorganizować bez trudu urokliwe, pełne niezapomnianych wrażeń zjazdy o zachodzie słońca.

Do dyspozycji Snowboardzistów oddaje się parki rozrywki:

  • Rails,
  • Kickern,
  • Slide,
  • Jumps,
  • Rampy half-pipe,
  • Parki rozrywki dla najmłodszych.

Z uwagi na świetne przygotowanie Chamrousse na podejmowanie snowboardzistów, zyskało ono miano „Espace Freestyle”.

Pozostałe atrakcje

Nie tylko narciarze czy snowboardziści będą mogli wybierać spośród szerokiej palety atrakcji Chamrousse. Można tu spróbować swoich sił na paralotni, korzystać z rozbudowanego snowparku, czy podnieść poziom adrenaliny nurkując pod zamarzniętą taflą górskich jezior lub oddając się alpinizmowi pod opieką wykwalifikowanego przewodnikach. Można wybrać się na wycieczkę na specjalnych sankach z hamulcami, czy skorzystać z oferty pubów i restauracji w samej miejscowości.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz