Na co zwrócić uwagę wybierając dobry tablet?

Popularność tabletów nieustająco wzrasta, a nowe modele, pojawiające się na rynku stają się coraz doskonalsze technicznie i zyskują bardziej nowoczesny wygląd. Dobry tablet może już z powodzeniem zastąpić smartfon czy laptop, a często również cyfrowy aparat fotograficzny.

Wiele osób wybierając urządzenie, poszukuje takiego o niewygórowanej cenie oraz dobrych parametrach technicznych. Tani i dobry tablet jest jednym z najbardziej pożądanych ówcześnie urządzeń. Z racji mnogości modeli dostępnych na rynku oraz często pojawiających się nowości, wielu użytkowników ma problem z wyborem odpowiedniego urządzenia, dopasowanego do określonych potrzeb. Na co więc zwrócić uwagę poszukując idealnego tabletu?

Najważniejszy jest procesor – wszak to on jest sercem całego urządzenia i to od niego zależy sprawne i szybkie działanie urządzenia. Szukając tabletu do „zadań specjalnych” warto zainwestować w co najmniej czterordzeniowy procesor o wysokim taktowaniu. Przy tym zagadnieniu warto również wspomnieć o baterii – „mocniejszy” procesor zużywa więcej zasobów, aby poprawnie działać. Gdy zależy nam na cienkim i lekkim urządzeniu, należy się liczyć z tym, że bateria nie będzie super wydajna. Wtedy można dokupić akumulator zewnętrzny. Jednak noszenie ze sobą całego wyposażenia może być na dłuższą metę męczące.

Kolejną sprawą jest ekran – jest to jedna z podstawowych rzeczy, na którą zwracamy uwagę przy wyborze tabletu. Najbardziej popularne są urządzenia z 7,5 calowym ekranem, ale na rynku dostępne są też większe urządzenia – nawet powyżej 10 cali. A dla miłośników mniejszych ekranów idealnym rozwiązaniem może się okazać phablet – czyli hybryda smartfona i tableta.

Ważniejsza od wielkości ekranu jest jego jakość – powoli ekrany IPS stają się standardem w dobrych urządzeniach. Warto zadbać o to, aby wybrane urządzenie miało możliwie największą rozdzielczość oraz szerokie kąty widzenia – to zapewni dobrą jakość oraz czytelność wyświetlanego obrazu nawet w pełnym słońcu.

Dla osób, którym tablet ma służyć jako narzędzie pracy przydatna będzie możliwość włożenia dwóch kard SIM, dzięki którym można będzie korzystać z dwóch różnych numerów telefonu (np. prywatnego i służbowego). Prowadzenie rozmów przez tablet będzie wygodniejsze po dokupieniu słuchawki bluetooth, dzięki której, aby odebrać połączenie nie będzie trzeba wyjmować tabletu z torebki czy aktówki. Również prowadzenie wideokonferencji za pomocą tabletu jest wygodniejsze niż przez smartfon.

Bardzo ważna jest też ilość pamięci. O ile pamięć flash można rozszerzyć za pomocą ogólnodostępnych kart pamięci microSD, o tyle pamięć operacyjna RAM jest wbudowana i to ona determinuje szybkie i sprawne działanie wielu funkcji. Ilość RAM-u powinna być nie mniejsza niż 1GB a możliwie jak największa.

Kupno dobrego i taniego tabletu najłatwiejsze jest w sezonie zimowym, gdy obowiązują jeszcze poświąteczne promocje – można kupić dobre urządzenie po korzystnej niższej cenie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz