Beton architektoniczny – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Beton większości z nas kojarzy się z surowym stanem domu. Jeszcze do niedawna niewiele osób wyobrażało sobie, że może stać się on materiałem wykończeniowym. Wystarczy jednak przejrzeć katalogi z najnowszymi trendami o urządzaniu wnętrz, aby przekonać się, że surowy beton architektoniczny powoli staje się prawdziwym hitem. W jakich wnętrzach jednak sprawdzi się takie wykończenie?

Coś dla miłośników stylu industrialnego

Wielu zwolenników zdobywa styl industrialny. Mieszkanie i dom urządzone w tej stylistyce przypominają powierzchnie przemysłowe (ogromne hale czy magazyny).  Wyznacznikami wnętrz industrialnych są przestronne wnętrza, minimalistyczne meble i dodatki oraz surowa cegła. Architekci wnętrz proponują również surowy beton. Może on pojawić się na podłodze lub ścianach.

Pomysł na tego typu wystrój narodził się w Nowym Jorku na początku XX wieku. To wtedy na mieszkania zaczęto adaptować zamknięte fabryki oraz magazyny. Takie wnętrza określono terminem loft (poddasze, strych). Współczesne lofty nieco straciły ze swojej „toporności”, ale nadal prym wiodą tutaj chropowate powierzchnie i surowe materiały.

Beton architektoniczny możesz kupić w sklepie Deeco.

Jak uzyskać najlepszy efekt?

Wnętrza w stylu industrialnym nie prezentują się zbyt przytulnie. Dlatego ważne jest, aby dobrać do nich odpowiednie meble. Beton wyśmienicie będzie prezentował się w połączeniu z błyszczącym metalem oraz szkłem. Mogą towarzyszyć mu również odkryte cegły. Idealnym dodatkiem będą lampy o nowoczesnych kształtach, szklane krzesła i stoliki, wiszące fotele.

Takie zestawienia pozwolą nam stworzyć wystrój w bardzo nowoczesnym stylu. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w salonie. Beton architektoniczny może trafić również do kuchni – najlepiej pasuje do aneksu otwartego na salon. W sypialniach lepiej zrezygnować z industrialnej stylistyki.

Betonu lepiej nie planować w niewielkich pomieszczeniach. Idealnym tłem dla niego będą portale, bardzo szerokie drzwi, duże okna.

Jak wykorzystać beton architektoniczny?

Osoby, które planują aranżację wnętrza w stylu industrialnym, mogą kupić gotowe płyty z betonu architektonicznego. Ciekawie prezentują się płyty z ramką lub otworami imitującymi otwory montażowe. Takie modułowe płyty mogą trafić na ścianę (najlepiej zaplanować tylko jedną ścianę z betonu). Płyty idealnie sprawdzą się także jako obudowa kominka czy blat kuchenny lub łazienkowy.

Stopka autorska: Beton architektoniczny możesz kupić w sklepie Deeco. – http://deeco.eu/category/beton-architektoniczny

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz