Dlaczego warto korzystać ze sprzętu geodezyjnego najwyższej jakości?

Dlaczego na rynku rozchwytywane są osoby będące specjalistami w danej dziedzinie czy branży? Z jednej strony oczywiście ze względu na posiadaną przez nie wiedzę i umiejętności. A z drugiej – z powodu wykorzystywanych do pracy urządzeń. Często są to bowiem najlepsze dostępne przyrządy. Wszystko to sprawia, że takie osoby wykonają pracę szybko, dokładnie i precyzyjnie.

Reklama

Tak samo wygląda sytuacja w wypadku osób, które do pracy wykorzystują sprzęt geodezyjny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pochodzących od różnych producentów. Różnią się one między sobą nie tylko szczegółami wykonania czy ceną, ale często także jakością. Dlaczego w kwestii takiego sprzętu należy zwrócić na nią szczególną uwagę i wybrać taki model, w którym będzie ona najwyższa?

Zobaczmy, jak wygląda to na przykładzie trzech przykładowych instrumentów geodezyjnych pochodzących z oferty bydgoskiej firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem takich urządzeń – Satell-Cad.

Niwelatory – jest to podstawowy instrument przeznaczony do wyznaczania różnic wysokości oraz obliczania na tej podstawie wysokości mierzonych punktów. Za samopoziomowanie osi celowej odpowiada w tych urządzeniach kompensator. W tańszych modelach – niwelatorach budowlanych – jest to czasami kompensator powietrzny. Warto jednak zwrócić uwagę, by wybrać model z lepszym elementem konstrukcyjnym – najbardziej popularnym i niezawodnym są kompensatory magnetyczne, tłumiące nawet najmniejsze drgania terenu, co zapewnia wykonanie poprawnych pomiarów nawet w najtrudniejszych warunkach. Niwelatory optyczne są odporne na działanie wilgoci. Oznacza to, że śmiało można wykorzystywać je do pracy także podczas opadów deszczu. Jednak korzystając ze sprzętu najwyższej jakości, także w czasie zastosowań zewnętrznych, dostępny będzie jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia, a solidna, metalowa obudowa skutecznie ochroni przed ewentualnym zaparowaniem optyki. Dostępne są także niwelatory kodowe i cyfrowe, których używanie jest łatwiejsze i zapewnia jeszcze większą wydajność.

Teodolit – jest to instrument używany do pomiaru kątów, zarówno poziomych, jak i pionowych. Korzystanie z urządzenia wysokiej jakości pozwala na uzyskanie ścisłych wyników pomiarów. Dzięki zastosowaniu pionu laserowego możliwe jest też szybkie i precyzyjne ustawienie tego instrumentu na dowolnym punkcie. Również cała jego obsługa jest łatwiejsza, a to prowadzi do polepszenia efektywności.

Tachimetr – urządzenie to stanowi połączenie teodolitu i dalmierza: przeznaczone jest więc do dokonywania pomiarów kątów oraz odległości. Coraz częściej wykorzystywane jest nie tylko w geodezji, ale również w branży budowlanej i przemysłowej, chociażby do pomiarów konstrukcji stalowych. Także w jego przypadku warto korzystać ze sprzętu najwyższej jakości. Pozwala on na prowadzenie bardzo dokładnych pomiarów w bardzo krótkim czasie – dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, które za jednym naciśnięciem przycisku umożliwiają odszukanie, sprzęgnięcie i pomiar na pryzmat. W ten sposób pomiar może być dokonywany tylko przez jedną osobę. Zastosowanie przejrzystego, przystępnego i jednocześnie najlepszego oprogramowania również przekłada się na maksymalne przyspieszenie pracy.

Poszukując sprzętu geodezyjnego dla siebie warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowej porady specjalistów, na przykład z firmy Satell-Cad. Dzięki temu będzie można wybrać instrumenty najwyższej jakości. Przełoży się to na szybkość, dokładność, ale także na satysfakcję płynącą z wykonywania pomiarów.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz