Biuro rachunkowe – czy warto korzystać z jego usług?

Większość małych przedsiębiorców na początku działalności prowadzi księgi samemu. Praktyka ta posiada wiele wad. Przede wszystkim biznesmeni często mają wyczucie handlowe, ale brak im znajomości przepisów i kruczków prawnych. Księgowość jest jak labirynt. Tylko osoba dokładnie znająca jego zawiłości, może się po nim sprawnie poruszać. W miarę rozwoju firmy obowiązki są oczywiście przekazywane biurom rachunkowym. Większość przedsiębiorców podkreśla, że w momencie oddania rozliczeń specjaliście, odetchnęli z ulgą.

Reklama

Jakie cechy powinny wyróżniać biuro rachunkowe?

Wybór księgowego to nie jest decyzja, którą można podjąć pochopnie. Ewentualny błąd w rozliczeniach może doprowadzić do poważnych konsekwencji – na przykład kar. Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiednią firmę księgową. Dajmy na to, że potrzebne jest Ci biuro rachunkowe Poznań. Na jakie cechy należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że firma jest godna zaufania? Najważniejsze są dokumenty. Sprawdź czy firma posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Przyjrzyj mu się dokładnie, bo oszuści niestety zdarzają się w każdej branży. Istotne jest doświadczenie jakie posiada biuro rachunkowe poznań grakon.com.pl

Praktyka jest najważniejsza w pracy księgowego. Sprawdź jak długo firma funkcjonuje na rynku i z jakimi klientami pracowała do tej pory. Na dobrą sprawę często zdarza się, że biuro jest prowadzone przez jedną osobę. W razie jej urlopu lub co gorsza choroby pozostaniesz bez księgowego. Dlatego właśnie warto decydować się na współpracę z odrobinę większymi firmami. Równie istotnym wyznacznikiem jest OC. Wykupienie polisy od odpowiedzialności cywilnej stanowi zabezpieczenie przed potencjalnymi błędami. A one zdarzają się przecież każdemu. Posiadanie tego typu ubezpieczenia świadczy o tym, jak poważnie biuro traktuje swoje obowiązki.

Biuro rachunkowe Poznań – pozytywny przykład

Bardzo ważne są umiejętności interpersonalne księgowego. Umiejętność prostego tłumaczenia zawiłości związanych z rozliczeniami niezwykle przydaje się podczas tej pracy. Grakon to niewielka, ale prężnie działająca firma z branży księgowej. Zajmuje się obsługą finansową a także kadrowo-płacową. Biuro stawia na pozytywny wizerunek i podtrzymywanie kontaktu z klientem. Zawsze trzyma rękę na pulsie. Na stronie firmy znajdują się wpisy dotyczące zmian w funkcjonowaniu przepisów finansowych. Niedawno na przykład biuro rachunkowe Poznań przypominało, że: „Ukazało się rozporządzenie określające wysokość minimalnej płacy na rok 2016. Od 1 stycznia 2016 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosić 1850 zł. brutto.”

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz