Biznes kamieniarski w Polsce

W polskiej tradycji mocno zakorzenione jest grzebanie zmarłych na cmentarzach. Dla uczczenia ich pamięci stawiane są na grobach pomniki, krzyże i szereg innych elementów wiążących się z tradycją chrześcijańską. Jak wygląda w dzisiejszych czasach biznes kamieniarski? Jakie pomniki są „modne” na polskich cmentarzach?

Reklama

Usługi kamieniarskie

Zakłady kamieniarskie najczęściej mają swoje siedziby w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy, gdzie zdecydowanie najłatwiej o klientów. Na co dzień na cmentarzu jest wiele osób, potencjalnie zainteresowanych usługami kamieniarskimi. Kamieniarstwo jest biznesem, który ma duże perspektywy rozwojowe, choć nie tylko w zakresie kamieniarstwa cmentarzowego. Takie zakłady istnieją z pokolenia na pokolenie. Posiadają wypracowaną renomę i mogą liczyć na regularne zlecenia. Ich usługi są polecane przez samych klientów kolejnym, co jest najłatwiejszym sposobem na promocję i reklamę ich działalności.

Jakość najważniejsza

Najlepsze, doświadczone zakłady kamieniarskie mają długie terminy oczekiwania na wykonanie zlecenia. Zatrudniają doświadczonych pracowników, którzy dbają o to, aby jakość wykonanych pomników nagrobnych czy innego rodzaju elementów z kamienia były jak wysokiej jakości. Na takich rzeczach nie ma co oszczędzać, ponieważ są „obliczone” na wiele lat. Nie odnawia się ich co 2-3 lata, a powinny przetrwać w niezmienionym stanie ponad 10 lat i dłużej. Dlatego materiał, z którego są one produkowane, powinien być najwyższej jakości.

Najlepsza rozwiązania powstają z dobrego granitu czy marmuru. Kamień musi być absolutnie przystosowany do tego, aby zastosować go na zewnątrz. Powinien być odporny na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych.

Słabej jakości materiały mają tylko jedną zaletę – niską cenę, ale znacznie szybciej się niszczą pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych elementów, jakie montowane są na cmentarzach.

Bardzo często na polskich cmentarzach pojawia się również ławka na cmentarz. Na przykład firma AGMAR oferuje ławki tego typu z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i metalu, którym nie straszny wpływ promieniowania słonecznego, deszczu, śniegu czy niskich i wysokich temperatur.

Poza tym biznes kamieniarski w Polsce to nie tylko realizacje zamówień na nagrobki, ale również na kamienne blaty kuchenne, parapety czy posadzki. Takie elementy charakteryzują się wysoką trwałością i estetyką wykonania.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz