Biżuteria kupowana online – luksus naszych czasów

Rozmawiając z co bardziej wiekowymi członkami naszej rodziny dowiedzieć się możemy, że aby nabyć niezwykłą biżuterię musieli oni niejednokrotnie odbywać wyprawy na drugi koniec kraju celem zapoznania się z towarami jakie mieli do zaoferowania sprzedawcy na bazarach lub też zamawiać odpowiednie rozmiary i wzory błyskotek u jubilerów prowadzących sklepy stacjonarne.

Reklama

Oczywiście i w dzisiejszych czasach poszukiwać możemy biżuterii w podobny sposób, jednakże luksus obecnych czasów zwany powszechnie Internetem pozwala nam zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Biżuteria online, sprzedawana przez internetowe sklepy jubilerskie takie jak np. enigmaonline.eu, ułatwia przeglądanie dziesiątek, a nawet setek wyrobów jublierksich bez konieczności wychodzenia z domu. Można spokojnie się zastanowić, porównać ze sobą, a następnie wybrać produkt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Nie ma również problemu, aby już przy składaniu zamówienia określić rozmiar sygnetu, pierścienia, czy długość naszyjnika, dzięki czemu po rozpakowaniu przesyłki będziemy mogli od razu przyozdobić nimi swoje ciało. Niemniej jednak, pochłonięci szałem zakupów, czy to poszukując idealnych kolczyków dla siebie czy też pragnąc obdarować bliską nam osobę, często zapominamy o zdrowym rozsądku. Warto bowiem wiedzieć, że jeżeli za złoty sygnet sprzedawca oczekuje około 100-200 złotych, to nie oznacza to że trafiliśmy na wyjątkowo dobrotliwego handlarza biżuterią oraz za chwilę zrobimy interes życia…a że z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaniemy oszukani. Ceny określonych kruszców oraz kamieni szlachetnych kształtują się bowiem na ściśle określonym, relatywnie stałym poziomie. Złoto kupione za grosze może okazać się tombakiem lub nawet pozłacaną stalą. Nie warto ryzykować!

Co więcej, dokonując zakupu nie zapomnijmy poprosić sprzedawcy o przesłanie razem z zamówionym produktem paragonu lub faktury dowodzących faktu przeprowadzenia transakcji. Rzeczone dokumenty są bowiem jedynymi, przy pomocy których domagać się możemy zwrotu pieniędzy lub wymiany biżuterii na inną w sytuacji, gdy nie spełnia ona naszych wymagań. Jeżeli kupujemy naszyjniki, pierścienie, czy kolczyki wysadzane drogocennymi kamieniami, warto także poprosić sprzedawcę o przesłanie nam certyfikatu ich autentyczności. Będziemy w takiej sytuacji mieli pewność, iż pięknie mieniące się diamenty nie są tylko szklanymi imitacjami, a dodatkowo zyskamy dodatkowy atut, gdy po latach zdecydujemy się takich świecidełek pozbyć. Zarówno paragon dokumentujący cenę biżuterii jak i poświadczenie autentyczności mają niebagatelny wpływ na zysk, jaki możemy osiągnąć z tytułu sprzedaży.

Ostatnią kwestią o jakiej należy pamiętać jest konieczność sprawdzenia zawartości przesłanej nam paczki w obecności kuriera lub listonosza. Będą oni w takiej sytuacji w stanie zaświadczyć, iż zamówiony przez nas produkt nie był zgodny z opisem oraz podpowiedzieć co należy zrobić, aby odzyskać pieniądze lub – w sytuacjach ekstremalnych – zgłosić policji oszustwo. Jeżeli mamy taką możliwość, dokonujmy zakupu biżuterii wybierając opcje zapłaty za pobraniem. Dzięki temu unikniemy przesyłania sprzedawcy, któremu być może nie do końca ufamy, ciężko zarobionych oszczędności bez gwarancji, iż zobaczymy zamówiony przedmiot!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz