Bojlery, generuj oszczędność!

Bojlery stanowią niejednokrotnie standardowe wyposażenie nie tylko mieszkań oraz domów, które posiadają już swoje lata, ale również są obecne jako powszechne rozwiązania w dziedzinie grzania wody w nowoczesnym budownictwie. Kupując bojler powinniśmy się wpierw zorientować w wymiarach urządzenia, jeśli wymieniamy stary bojler na nowy nie przedstawia to większego problemu. Jednak gdy zmieniamy instalację ciepłowniczą na nowe rozwiązania musimy znać dokładny metraż pomieszczenia, w którym będzie umieszczony bojler oraz średnie zużycie oraz zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Bojlery stanowią dobry sposób na zmniejszanie domowych rachunków związanych z użytkowaniem ciepłej wody.

Reklama

Jest to inwestycja, która może nie od razu ale z pewnością z czasem pokaźnie nam się zwróci. Jeśli mieszkamy samotnie lub w dwie osoby zakup bojlera może stanowić dobre rozwiązanie na długofalowe podreperowanie domowego budżetu. Przed zakupem warto udać się do profesjonalnego pośrednika sprzedaży lub zaczerpnąć wiadomości za pośrednictwem Internetu. W sieci znajdziemy wiele testów porównawczych oraz konkurencyjne oferty, niejednokrotnie firmy oferujące bojlery w swoich katalogach prezentują znaczne różnice cenowe. Pamiętajmy jednak żeby zakupywać sprawdzone marki firm o długoletnim doświadczeniu. Montaż powierzajmy również wykwalifikowanym fachowcom. Źle zamontowany lub co gorsza wadliwy bojler może stanowić zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia i życia ale również dla współmieszkańców budynku jeśli jest instalowany w bloku mieszkalnym. Dawniej bojlery stanowiły normę w domkach jednorodzinnych oraz na wsiach. Działa się tak z powodu znacznej odległości domu od sieci cieplnej dlatego trzeba było instalować indywidualne urządzenia.

Obecnie bojler stanowi bardziej akcesorium mające za zadanie generować oszczędności. Jest on bardziej opłacalny  niż perspektywa ponoszenia kosztów wodomierzy oraz okresowych rachunków za ciepło. Bojler posiada tą wyższość nad wodomierzami, że nie trzeba go zmieniać co 4 lata. Koszt jednego wodomierza stanowi wydatek rzędu 250 zl i nie jest dofinansowywany wychodzi więc na to, że co 4 lata musimy dodatkowo wyłożyć 1000 złotych z własnej kieszenie – o ile oczywiście dopływ wody posiadamy jedynie w kuchni i łazience. W przypadku domków jednorodzinnych lub mieszkań posiadających kilka łazienek koszty znacznie wzrastają. Dlatego jeśli mamy zamiar modernizować naszą domową sieć ciepłownicza lub po prostu poszukujemy źródła oszczędności zainteresujmy się możliwością zakupienia bojlera.

Stopka autorska: bojlery – http://www.dobo.pl/pol_m_Technika-grzewcza_Bojlery-104.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz