Zdrowy duch w zdrowej… stopie

Zdrowie naszego ciała jest uzależnione od wielu czynników: sposobu odżywiania, uprawiania sportu, dotlenienia, ilości snu, otoczenia w jakim żyjemy, a nawet tego, czy z natury jesteśmy nerwusami. Szczególnie trzeba zadbać o kręgosłup, który jest filarem całego ciała. Dlatego to od jego dobrej kondycji zależy prawidłowe funkcjonowanie reszty organizmu. Kręgosłup jednak nigdy nie będzie zdrowy, jeśli będziemy się garbić. Nieprawidłowy chód prowadzi do zwyrodnień, chorób stawów, a w rezultacie ucisku na nerwy i ból. Poprawne chodzenie zapewni tylko i wyłącznie dobrze dopasowane obuwie. Szczególną uwagę przy kupowaniu butów powinni zachować panowie, ponieważ ich chód bywa ciężki, niezgrabny i to właśnie u nich najczęściej występuje płaskostopie (które niekorygowane prowadzi do bólu stóp, kręgosłupa, a w końcu do zwyrodnień stawów).

Reklama

Obuwie męskie produkowane jest w mniejszym wyborze wzorów i kolorów niż damskie, ale z każdym rokiem przybywa nowych modeli. Dzięki temu dbający o siebie mężczyzna może bez obaw poświęcić ten jeden dzień na rajd po sklepach wiedząc, że nie będzie to dzień stracony. Panowie mają tendencję do zakładania jednych butów na każdą okazję tłumacząc to najczęściej wygodą. A to spory błąd, bo nasza stopa rozleniwia się, kiedy nosimy wyłącznie jeden model butów. W rezultacie to stopa zaczyna kształtować bezustannie noszone obuwie- w ten sposób można jedynie pogłębić ewentualną wadę stopy, lub takową nabyć. Nasze mamy zawsze powtarzały, aby nie nosić „wyrzeźbionych” wkładek. Raz kupione buty były dziedziczone przez kolejne rodzeństwo, ale zawsze ze świeżymi wkładkami.

W tej chwili możemy sobie pozwolić na posiadanie kilku modeli jednocześnie, więc zaopatrzmy się chociaż w niezbędne minimum – w dwie pary butów do codziennego chodzenia, dwie do eleganckich ubrań, sportową i sandały, które uratują nasze nogi w upalne dni. Tylko pod żadnym pozorem nie zakładajmy do nich skarpetek.. Widok mężczyzny w sandałach i skarpetkach jest coraz rzadszy, ale wciąż spotykany. Pamiętajmy, że ten typ obuwia ma służyć właśnie do chłodzenia i wietrzenia stopy.

Stopka autorska: Obuwie męskie – http://www.euroobuwie.pl/pol_m_obuwie-meskie-169.html