Cena – skąd się bierze?

Skąd menedżerzy znają cenę, którą muszą nałożyć na wykonywane przez nich usługi, serwis i dobra? Jakim sposobem są ustalane dochody podwładnych, to znaczy skąd wypływa cena siły roboczej? W gospodarce rynkowej ceny stają się rezultatem podejmowanych luźnych i samodzielnych kroków każdego sprzedającego i konsumenta.

Reklama

cenaLecz jakim sposobem to się odbywa. Wszak klient każdorazowo chce nabyć dany produkt najtaniej a ekspedient sprzedać jak najdrożej. Bez trudności można to zaobserwować na rynku komputerowym (np.  serwis komputerow), antykwariacie, bazarze z warzywami i owocami. Ekspedienci zwiekszają ceny w góre, a klienci jeśli jest sposobność próbują utargować kilka groszy. W wyniku targowania zostaje w ostateczności wyznaczona cena, która to sprzedającemu pozwala na zysk, a nabywcy na małą oszczędność. Każdemu z nas wiadomo, że nie zawsze dochodzi do transakcji, ponieważ na świecie są miliony ludzi którzy mogą się znaleźć i zapłacić za towar większą cenę, a także konsument ma iskierke nadziei na utrafienie jakiejść super okazji.

Kupujący powinni podejmować decyzje o wydaniu swoich pieniędzy. W ten czy inny sposób sprzedający są informowani o popycie danych towarów i w jakich ilościach powinni zamawiać u producentów oraz po jakiej cenie je sprzedawać to samo się tyczy przedsiębiorstw oferujących usługi drobne, komputerowe, budowlane i i tym podobne. Można spotkać osoby, które obrazują tą sytuacje wizualnie i nazywają to „głosowaniem” klientów na poszczególne towary, a głosy są pod postacią wydanej mamony.

Podsumowując cena za dany produkt określa relacje między skupem a zbytem na konkretne rzeczy. Wartość tych rzeczy nie jest tylko następstwem „gry rynkowej”, lecz także kosztów produkcji, dlatego na przykład więcej wydamy na chusteczki niż na papier toaletowy.

Stopka autorska: serwis komputerow – http://www.at.wroclaw.pl