Chcesz kupić maszynkę do strzyżenia? Zobacz najważniejsze informacje!

Czy zakup maszynki do strzyżenia włosów jest trudny? To pytanie, na które ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bowiem biorąc pod uwagą niezliczoną ilość bardzo różnorodnych modeli maszynek do strzyżenia włosów to owy zakup wcale nie jest łatwy. Natomiast jeśli będziemy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie maszynek do strzyżenia, to zakup będzie wówczas zdecydowanie łatwiejszy i przyjemniejszy. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę kupując maszynkę do strzyżenia włosów? Na to pytanie udzielę odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Reklama

Sposób zasilania maszynki

do strzyzenia

Kupując maszynkę do strzyżenia w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na sposób zasilana maszynki. Na rynku znajdziemy maszynki przewodowe, bezprzewodowe oraz przewodowo-bezprzewodowe. Maszynka bezprzewodowa to taka, która zasilana jest przy pomocy baterii bądź akumulatora. Dlatego też kupując taki model maszynki należy zwrócić uwagę na rodzaj akumulatora, długość ładowania oraz rodzaj silnika. Najlepsze silniki są tzw. liniowe, które mimo słabej baterii przez cały czas działają na wysokich obrotach, a stopień ich naładowania jest widoczny na specjalnych wskaźnikach LED. Kupując maszynkę należy zwrócić również uwagę na to jak długo maszynka w ciągu dnia będzie użytkowana.

System regulacji

Będąc na etapie zakupu maszynki do strzyżenia należy zwrócić również uwagę na system regulacji, który daje możliwość bezproblemowej pracy również bez używania dodatkowych nasadek oraz pozwala nam na idealne określenie długości włosa. Taka regulacja jest bardzo prosta, bowiem wystarczy zmienić zakres pokrętłem, który jest usytuowany w bardzo dogodnym miejscu.

Ostrze – materiał z jakiego zostało wykonane

Kupując maszynkę do strzyżenia należy zwrócić również uwagę na rodzaj materiału z którego zostało wykonane ostrze maszynki. Najlepiej bowiem sprawdzą się ostrza wykonane ze stali szlachetnej, nierdzewnej lub pokryte specjalną powłoką tytanową. Jest to o tyle ważne, że rodzaj ostrza decyduje o dokładnym i precyzyjnym cięciu niezależnie od kąta strzyżenia.

Kształt maszynki

Kupując maszynkę do strzyżenia zwróć także uwagę na jej kształt. Na rynku dostępne są maszynki o bardzo ergonomicznym kształcie, który w znacznym stopniu ułatwia i uprzyjemnia pracę. Kształt maszynki powinien być dostosowany do wielkości Twojej dłoni. Dobrze byłoby również gdyby maszynka miała specjalną powierzchnię antypoślizgową, która zapobiega wyślizgiwaniu się maszynki z dłoni podczas strzyżenia włosów.

Dodatkowe udogodnienia

Decydując się na zakup maszynki do strzyżenia zwróć również uwagę na systemy strzyżenia. Standardowa opcja pozwala na dostosowanie grzebienia do kształtu głowy, druga zdecydowanie bardziej zaawansowana oprócz tej pierwszej daje także możliwość zmiany kąta nachylenia obcinania włosów dzięki specjalnej głowicy. Taka funkcja gwarantuje łatwe i bardzo precyzyjne strzyżenie włosów.

Pamiętaj o…

Oczywiście kupując maszynkę do strzyżenia należy zwrócić uwagę również na jej markę. Niebywale ważną rzeczą jest by maszynka była w pełni profesjonalna tzn. pochodziła od renomowanego producenta, bowiem tylko taki model maszynki będzie wytrzymały, trwały i przede wszystkim zapewni Tobie niesamowity komfort pracy i precyzję strzyżenia.

Stopka autorska: informacji o maszynkach:  http://www.sprzet-fryzjerski.pl/category/maszynki-do-wlosow

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz