Co dla dzieci w Warszawie? Gdzie wybrać się wiosną?

Wiosna zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego do dyspozycji mamy wtedy dużo ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Warszawa pod tym względem ma mnóstwo świetnych propozycji. Gdzie warto wybrać się wiosną?

Reklama

Przyroda zaczyna budzić się do życia, a my także chcemy w końcu wyjść z domu, gdy pogoda dopisuje. To dobry czas na wspólne spędzanie wolnego czasu z całą rodziną. Gdy chcemy dowiedzieć się, co dla dzieci w Warszawie dzieje się w najbliższych dniach, możemy skorzystać ze specjalnych portali, na których regularnie publikowane są informacje o najnowszych wydarzeniach. Możemy też postawić na nieprzemijającą klasykę, na przykład wybrać się do parku, aby szukać śladów wiosny. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego! Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji.

Wizyty w parku

Zwykła wizyta w parku może wiosną zmienić się w niezwykłą przygodę. Warto jednak poprzedzić ją zapoznaniem malucha z tym, jak poszukiwać śladów wiosny. Oczywiście, możemy też zdecydować się na wizytę w parku, który ma nowoczesny plac zabaw, który na pewno przypadnie maluchowi do gustu.

Teatr dla dzieci

Na wizytę w teatrze dla dzieci każda pora roku jest dobra. Wiosną także możemy odwiedzić dziecięce teatry, które zachęcają ciekawymi spektaklami tworzonymi specjalnie z myślą o najmłodszych. Na uwagę zasługuje między innymi Teatr Małego Widza, w którego repertuarze znajdują się sztuki przeznaczone już dla dzieci od pierwszego roku życia.

Wizyta w zoo

Także w zoo możemy miło spędzić czas wiosną. Piękna pogoda i budząca się do życia przyroda będzie doskonałą scenerią do sprawdzenia, co nowego u zwierzaków.

Wielkanocne warsztaty

Jako że wiosną świętujemy również Wielkanoc, możemy też pomyśleć o zabraniu malucha na specjalne świąteczne warsztaty. Są one organizowane przez wiele różnych instytucji kulturalnych, a także niektóre cukiernie. Maluch może wtedy nauczyć się, jak przygotowywać wielkanocne pyszności, tworzyć ozdoby świąteczne.

Parki linowe

Gdy pogoda dopisuje, świetnym pomysłem będzie też wizyta w parku linowym przeznaczonym dla dzieci. Maluch może wtedy świetnie się bawić, przemierzając podwieszone mosty czy spróbować swoich sił we wspinaczce.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz