Co zrobić ze zużytym sprzętem RTV?

W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne tanieją, a my mamy ich w domach coraz więcej. Telewizory, komputery i najróżniejsze odtwarzacze nie stanowią już wyznacznika dobrobytu, a raczej powoli nas zalewają. Cały ten przesyt niejednokrotnie skutkuje nielegalnym pozbywaniem się sprzętów, a to ma fatalny wpływ zarówno na ekologię, jak i na walory krajobrazowe naszej planety. Ludzie na potęgę wymieniają sprzęt RTV na coraz to nowszy, nie zastanawiając się nad tym, co zrobić ze starym. Często nie nadaje się on już do odsprzedaży, a nie ma sensu też zagracać nim piwnicy czy strychu. Co zatem robić ze zużytymi urządzeniami elektronicznymi?

Reklama

Spróbuj sprzedaży

Przez coraz to nowocześniejsze rozwiązania starszy sprzęt RTV zupełnie traci na wartości. Doszło nawet do tego, że na portalach z ogłoszeniami ludzie wystawiają stare telewizory czy wieże stereo za darmo, tylko po to, by jakoś się ich pozbyć. Urządzenia te idą w odstawkę, mimo że są w pełni sprawne, a i tak trudno znaleźć dla nich nowych właścicieli. Nie należy jednak z góry zakładać niepowodzenia w tej sprawie. Mając stary, lecz działający sprzęt RTV, warto spróbować zamieścić w internecie ogłoszenie, by sprzedać go za symboliczną kwotę bądź oddać za darmo. Nigdy nie wiadomo, kto i czego szuka. Można natrafić na kolekcjonera starych urządzeń albo na wielbiciela gier z poprzedniej epoki, który akurat szuka telewizora do zabytkowej konsoli.

Odnieś do punktu

Jeżeli nasz stary sprzęt elektroniczny już nie działa i nikt żadnego pożytku z niego mieć nie będzie, należy zadbać o jego właściwą utylizację. Jedną z możliwości jest oddanie go do punktu zbiórki zużytych urządzeń. Informacji na temat lokalizacji takich miejsc trzeba szukać w swojej gminie. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie starego sprzętu w serwisie, gdzie jego naprawa okazuje się nieopłacalna, bądź w sklepie, w którym nabywamy nowe urządzenie. Wielu sprzedawców oferuje nawet odebranie zużytego sprzętu z domu klienta, dzięki czemu nie musimy martwić się problematycznym transportem.

Zaczekaj na wywóz śmieci wielkogabarytowych

Jedną z najprostszych metod utylizacji starego sprzętu RTV jest wyniesienie go przed dom w dniu, w którym w naszej okolicy zbierane są śmieci wielkogabarytowe. Wystarczy śledzić ogłoszenia w swojej gminie czy na klatce schodowej, a zbędne urządzenia zostaną odebrane spod naszych drzwi bez dodatkowej opłaty. Taki sprzęt zostanie poddany recyklingowi.

Pamiętajmy, by wymieniając sprzęt RTV, odpowiednio utylizować stare urządzenia. Jest wiele możliwości pozbycia się ich – na żadnej z nich nic nie tracisz, a ktoś może zyskać. Przede wszystkim zyskuje na nich środowisko, gdyż najgorsze, co możesz zrobić, to pozbyć się zużytego sprzętu, porzucając go gdzieś w lesie.

Więcej na: wasserman.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz