Częste skurcze? Bolące nogi? Jak sobie z tym radzić?

Skurcze dopadają nas czasem bez ostrzeżenia. Niekiedy są tak bolesne, że nawet dorośli mężczyźni zrywają się w nocy z łóżek płacząc z bólu. Innym osobom dolegają może nie tak bolesne za to częste skurcze. Niezależnie jednak – i pierwsze i drugie mocno uprzykrzają życie. 
Uciążliwe są także bolące nogi. Dotykają one szczególnie osoby, które pracują w trybie stojącym. Bardzo często na bóle w nogach uskarżają się panie ekspedientki, które nieraz stoją w pracy  przy kasach całymi godzinami, podobne dolegliwości dotykają ochroniarzy, na przykład w centrach handlowych.
Przyczyn zarówno skurczy jak i obolałych nóg jest sporo: przeciążenie nóg, żylaki, brak niektórych składników odżywczych – np. magnezu i potasu. Niekiedy występują po prostu z przetrenowania, gdy zbytnio obciążamy nasze kończyny. Niekiedy mogą wynikać z przegrzania organizmu, jego odwodnienia czy po prostu zasiedzenia – ani zbyt wiele ruchu, ani zbyt mało nie jest dobre dla naszych nóg. Zbyt przepracowane nogi w nocy rozluźniają się, często niestety bardzo dla nas boleśnie. Niekiedy powodem problemów może być też nadużywanie kawy, która wypłukuje z naszego organizmu istotne związki organiczne, w tym przede wszystkim. Niemniej istotne jest spożywanie w nadmiarze alkoholu – ma podobne działanie, jak kawa.

Preparat Diosminex kupisz w aptece, bez recepty.

Radzić sobie z problemami nóg można na rożne sposoby, w zależności od przyczyn – gdy problemem są żylaki, wiadomo, że należy stosować odpowiednie leki. Innym razem wystarczają masaże pobudzające krążenie czy też zażywanie magnezu oraz potasu w pastylkach lub innych suplementów diety.

Można też zażywać preparaty, które zapobiegają wystąpieniu i nawrotowi problemu obolałych nóg oraz częstych skurczów, które najczęściej występują w nocy. Należy do nich m.in. Diosminex, który można stosować zarówno przy żylakach, przy skurczach jak i obolałych nogach. Pomaga on wyleczyć nawet ciężką niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych. Tabletki te usprawniają przepływ krwi w nogach, dzięki temu likwidują nie tylko objawy, ale także przyczyny naszych problemów. Dzięki takim preparatom, nie trzeba się już dłużej męczyć z problemem bolących nóg czy nagłych skurczy w łydkach.

Nogi mamy tylko jedne – najlepiej dbać o nie już zanim pojawią się powyższe objawy. Dzięki temu dłużej zachowamy je w dobrej kondycji.

Stopka autorska: w aptece, bez recepty – http://www.i-apteka.pl/product-pol-2362-DIOSMINEX-0-5g-x-60-tabletek.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz