Promocje w marketach – jak kupować, by zyskać

Markety należą do ulubionych miejsc robienia zakupów Polaków. Zauważył to z pewnością każdy kto chociaż raz udał się w sobotę lub niedzielę do centrum handlowego. Niektóre markety są otwarte 24 godziny na dobę, bo zawsze znajdą się chętni, by coś kupić.        

Rzeczywiście – kupować w marketach warto: nie tylko w jednym miejscu możemy kupić dosłownie wszystko, czego potrzebujemy, to jeszcze często ceny są naprawdę atrakcyjne. Łatwo jednak dać się zwariować. By kupować tak, by zyskać, warto kupować rozsądnie.
Nikt nas przecież z zakupami nie goni, możemy więc je dokładnie, krok po kroku rozplanować. By nieco zaoszczędzić warto też korzystać z promocji (przeglądając np. gazetki promocyjne i ulotki dostępne przy wejściu). W promocji jak wiadomo możemy kupić pełnowartościowy produkt po cenie naprawdę okazyjnej. Markety wciąż współpracują z producentami, negocjując warunki cenowe, warunki konkretnych promocji. Dlatego też każdego tygodnia obniżane są produkty nawet setek artykułów.
Najczęściej produkty, na które trwa promocja są specjalnie eksponowane: często są one układane w osobne wyspy blisko wejścia, często też reklamują je ogromne plakaty lub napisy krzyczące ,,promocja” ,,taniej”. By się dowiedzieć, że warto się po coś udać do konkretnego sklepu, nie trzeba jednak ruszać się z domu. Praktycznie mówiąc wszyscy otrzymujemy do domu gazetki i ulotki reklamowe z marketów. To właśnie z nich możemy się dowiedzieć, że np. o połowę przeceniono cenę cukru lub np. nasze ulubione napoje można kupić połowę taniej. Markety ostatnio często też stosują promocje grupowe. Działa to tak, że kupując więcej, płacisz mniej niż za kupienie pojedynczej sztuki. Np. za zakup jednego litra oleju firmy X zapłacisz 6,50 zł, ale już za dwa – 10 zł i tym samym zaoszczędzasz aż trzy złote na dwóch litrach. Promocje 1+1, 2+1 czy też drugi połowę taniej, trzeci za grosz itp. są ostatnimi czasy bardzo popularne i warto ich wypatrywać w gazetkach, bo w ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli chcemy kupić większą ilość danego produktu.  Markety dzisiaj prześcigają się w chęci zdobycia klientów, zatem warto porównywać ich ofertę. Należy przy tym pamiętać, że oprócz ceny, warto stawiać też na jakość produktów.

Gazetki promocyjne z różnych marketów spożywczych znajdziesz w serwisie Ekoulotki – http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka.html

Stopka autorska: http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka.html – http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz