Czy każdy może zostać opiekunką osób starszych?

Myśląc o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych, trzeba dokładnie przemyśleć, czy jest to dobra decyzja. Takie wyjazdy kojarzą się przede wszystkim z pracą dla mężczyzn. Jednak z roku na rok, coraz więcej kobiet decyduje się na pracę za granicą.

Reklama

osoby starszeJednym z najczęściej wybieranym zawodem jest praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech.  Z całą pewnością nie jest to praca dla osób, które interesuje łatwy i szybki zarobek.  W to zajęcie trzeba włożyć serce, okazać je drugiemu człowiekowi i być na każde jego zawołanie. Można wówczas zapomnieć o przyjemnościach i lenistwie. Praca jako opiekunka osób starszych, to bardzo wymagające zajęcie. Jednak wysiłek poświęcany pacjentowi z całą pewnością się zwróci, ponieważ jest to bardzo dobrze opłacany zawód.

Podejmując pracę legalnie, możemy liczyć na normalną umowę a nie pracować na czarno. Jest to ważne ponieważ wówczas, mamy podpisaną umowę, nie przeżyjemy rozczarowania na miejscu, nikt nas nie oszuka ponieważ będziemy znali swój zakres obowiązków, wysokość wynagrodzenia za naszą pracę oraz stan pacjenta do którego jedziemy. Obowiązują nas wtedy również  świadczenia jakie państwo zapewnia pracownikom. Nie trzeba się wówczas obawiać choroby, czy nagłego wyrzucenia z pracy.

Pracując jako opiekunka, trzeba liczyć się z wieloma przeciwnościami losu, oraz wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to zajęcie bezstresowe.  Często od naszej reakcji zależy zdrowie a nawet i życie pacjenta. Źle podjęta decyzja może obciążyć nasze sumienie na długie lata. W stosunku do podopiecznego, zawsze trzeba podchodzić z szacunkiem i zrozumieniem, bo jest to osoba chora, która czasem nieświadomie może wyrządzić nam krzywdę lub przykrość. Nie można mieć jej tego za złe, ponieważ to opiekunka jest od tego, żeby przypilnować swojego pacjenta. Nawet w sytuacjach nieprzyjemnych, trzeba zachować uśmiech na twarzy i życzliwość w kontaktach z podopiecznym, tak aby przy swojej opiekunce czuł się bezpieczny i szczęśliwy.

Stopka autorska: opiekunka osób starszych w Niemczech – http://carework.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz