Czy można uzyskać efekt stylowej łazienki za niewielkie pieniądze?

Jeśli marzymy o zmianie naszej łazienki na nowszy model, a zwyczajnie nas na to nie stać warto zmienić jedynie kilka aspektów, aby uzus kac ciekawy efekt nowoczesnego minimalizmu. Musimy, w pierwszej kolejności, zarządzić mały remont. Udajemy się do sklepu i wybieramy niedrogie płytki, następnie baterię łazienkową, toaletę i umywalkę – wszystko da się kupić za całkiem niewielkie pieniądze.

Reklama

Jak dokonać niemożliwego?

prysznicGdy pomysłem zdobycia nowej, taniej łazienki podzielimy się z najbliższymi mogą nie uwierzyć, ze zmieścimy się w małej kwocie. Tymczasem jest to możliwe. Glazurę można nabyć kupując płytki w Internecie. Na stronach www z łatwością odnajdziemy płytki w promocyjnych cenach. Plusem będzie także fakt, iż płytki możemy kupić bezpośrednio od producenta, z pomięciem marży sklepowej. Nie musimy także wychodzić z domu. Często nawet dostawa jest gratis. Kolejnym etapem remontu będzie zakup toalety i umywalki – to także możemy nabyć w Internecie, bądź w cenie promocyjnej w każdym sklepie z hydrauliką. Rozpiętość cenowa w tej materii jest spora. Dodatkowo zawsze można negocjować zdobycie jakiegoś rabatu. Zaoszczędzimy także, gdy zdecydujemy się na wyrzucenie ciężkiej i topornej wanny na rzecz prysznica, a zamiast brodzika zainwestujemy w odpływ liniowy. Jest to nowoczesny prysznic w podłodze, który znajduje zastosowanie u najlepszych designerów na całym świecie. Tym sposobem z niewielkie pieniądze mamy w domu odrobinę światowego luksusu. Tak, czy siak musimy dokupić kabinę prysznicową. Od szklanych tańsze będą, z pewnością, te plastikowe, ale wybór za to większy i pole do popisu jest spore. Będzie to cena nawet o kilkaset złotych niższa niż w przypadku kabiny z litego szkła.

Co to jest odpływ liniowy?

Odpływ prysznicowy służy do odprowadzania wody z powierzchni kąpania do kanału. Składa się z rynienki i syfonu. Dodatkowo w pakiecie otrzymujemy nóżki stabilizujące, kolanko odprowadzające i matę uszczelniającą. Producenci udostępniają dwa rodzaje odpływów – pierwsze, których listwa maskująca jest wykonana z plastiku (wersja tańsza) i wykonane ze stali nierdzewnej (wersja droższa). Nie powinno się oszczędzać na listwie maskującej. Element wykonany ze stali nierdzewnej nie ulega korozji, nie traci koloru z biegiem lat, jest odporny na uszkodzenia, pęknięcia, łatwiej utrzymać go w nienagannej czystości, gdyż stosujemy do mycia powszechnie sprzedawane środki chemiczne. Odpływ liniowy to nowoczesna, pomysłowa alternatywa dla brodzika. Koszt zakupu wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, więc każdy wybierze coś zgodnie z głębokością własnej kieszeni.

Stopka autorska: odpływ liniowy – http://odplywliniowy.org

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz