Czy opakowanie produktu wpływa na sprzedaż?

Osoby odpowiedzialne za marketing w supermarketach stosują wiele trików marketingowych, by konsumenci kupowali te produkty, które oni chcą sprzedać. Ustawianie produktów przy wejściu do sklepu bądź na wysokości wzroku czy naszych rąk to najbardziej popularne metody sprzedaży. Pamiętajmy, że odpowiednie opakowanie i etykieta również odgrywa bardzo dużą rolę w wyborze produktu przez potencjalnego nabywcę.

Reklama

Ofert jednego artykułu znajdziemy dziesiątki. Najpierw oceniamy interesującą nas rzecz wizualnie, kolorystykę, wielkość, kształt, grafikę wieczka czy etykiety, wielkość liter, rozmieszczenie tekstu a nawet zapach! W dzisiejszych czasach wyprodukowanie zapachowych materiałów nie stanowi żadnego problemu. Jednym z najsilniejszych zmysłów człowieka jest zapach i podążamy za nim, nawet do produktów wokół których unosi się ładny zapach. Producenci powinni dopasować kolorystykę oraz opakowanie do produktu. Jeśli są one przeznaczone dla dzieci, kolorystyka powinna być żywa i kolorowa a pudełko łatwe w otwarciu. Zdecydujmy się na mniejsze pojemniki, którego zawartość maluchy od razu zjedzą. Jak to się jednak odnosi do opakowania alkoholowego? Czym takie pudełko powinno się charakteryzować.

Opakowania alkoholowe powinny być przede wszystkim właściwie oznaczone: od +18 lat. Jednak co dalej? Opakowanie powinno być dostosowane do samego produktu, jego przeznaczenia czy jakości. Nie podbijajmy ceny tańszego alkoholu pudełkiem, ponieważ nie będzie jest na tyle atrakcyjne. Producent powinien określić target odbiorców oraz przeznaczenie produktu. Asortyment przewidziany na prezenty należałoby opakować w kartonowe pudełka z dodatkowymi szklankami bądź zastosować nakładki plastikowe czy hangery z kieliszkami.

Wśród wielu ofert i hurtowni internetowych znajdziemy propozycje http://www.click-pack.pl/, oferujący dobre jakościowo produkty w przystępnych cenach. Możemy wybierać między kartonami, foliami zabezpieczającymi, blistrami czy hangerami. Winny być one mocne, by nie rozerwały się w czasie transportu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz