Czy wiesz, dlaczego warto suplementować witaminę B complex?

Z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowego stylu życia i właściwego żywienia. Z jednej strony przykładamy ogromną wagę do tego, co ląduje na naszym talerzu, ale z drugiej – uświadamiamy sobie, że dzisiejsza dieta jest uboga w wiele cennych składników odżywczych. Kiedyś owoce i warzywa, a także mięsa obfitowały w mnóstwo witamin, minerałów, antyutleniaczy, białka – dziś metody uprawy roślin czy hodowli przemysłowej zwierząt pozostawiają wiele do życzenia. A to wpływa negatywnie na jakość naszej diety. Warto uzupełnić dietę suplementami – ale muszą to być preparaty wysokiej jakości.

Reklama

Witaminy z grupy B – przyjmować z dietą czy suplementami?

Witaminy z grupy B to rozpuszczalne w wodzie związki, które nie są kumulowane w organizmie; jedynym wyjątkiem jest witamina B12, której wątrobowe zapasy wystarczają na kilka do kilkunastu lat. Pozostałe witaminy z grupy B wykorzystywane są przez organizm zgodnie z zapotrzebowaniem, natomiast ich nadmiar usuwany jest wraz z moczem. Narzuca to konieczność codziennego dostarczenia witamin z grupy B wraz z dietą. Witaminy z grupy B wykazują podobne działanie w organizmie, dlatego określa się je wspólnym mianem B complex. W skład B complex wchodzą następujące witaminy:

– B1

– B2

– B3

– B5

– B6

– B7

– B9

– B12

Gdzie szukać witamin z grupy B? Najlepsze naturalne źródła witamin z grupy B to: zielone liście warzyw, orzechy, pestki i nasiona, rośliny strączkowe, pełnoziarniste produkty zbożowe, mięsa i ryby, jajka i drożdże. Wyjątkowa pod względem dostępności w diecie jest witamina B12, którą znaleźć można wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Zbilansowana dieta dostarcza zatem sporo witamin z grupy B, jednak istnieje mnóstwo czynników ograniczających przyswajalność witamin B z diety. Mowa o stosowanych lekach, alkoholu, zaburzeniach wchłaniania. I dlatego coraz powszechniej spotykane są niedobory witamin z grupy B.

Suplementowanie witamin z grupy B to doskonały sposób na uzupełnienie wszystkich najważniejszych witamin z grupy B. Jednak kluczowe znaczenie ma jakość preparatu. Najlepiej, gdy z suplementem diety dostarczymy witamin naturalnego pochodzenia, występujących w najlepiej przyswajalnych formach. Nie bez znaczenia są także dawki witamin z grupy B. Wybierając suplement diety B complex warto ponadto zwrócić uwagę na dodatek piperydyny, choliny i inozytolu, które znacząco zwiększają przyswajalność witamin z grupy B. Wysokie dawki doskonale przyswajalnych witamin znajdziesz w witaminie B complex marki Cheers. Jest to suplement diety jakości clean label, a zatem całkowicie wolny od dodatku syntetycznych substancji. To doskonały preparat uzupełniający pulę witamin z grupy B i kompleksowo wspomagający zdrowie. A jakie są korzyści płynące z przyjmowania witaminy B complex Cheers?

Witaminy z grupy B – jak wpływają na zdrowie?

Witaminy z grupy B to związki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz sercowo – naczyniowego. Witamina B complex warunkuje sprawne funkcjonowanie mózgu i nerwów, dba o sprawny przebieg procesów nauki, wspomaga pamięć i koncentrację, pomaga utrzymać doskonałe samopoczucie psychiczne i zwiększa wytrzymałość na stres. Wpływ witaminy B complex na układ krążenia sprowadza się do normalizowania poziomu homocysteiny, co przekłada się na profilaktykę miażdżycy, nadciśnienia czy zawału serca. Witaminy z grupy B wzmacniają ponadto skórę, włosy i paznokcie, wspomagają odporność oraz zwiększają siłę mięśni. Ponadto regulują przebieg procesów metabolicznych, minimalizują ryzyko rozwoju anemii megaloblastycznej. Warto wspomnieć jeszcze o kluczowej roli witaminy B9, czyli kwasu foliowego w zapobieganiu wadom rozwojowym u płodu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz