Ubezpieczenie mieszkania uchroni cię od następstw niemiłych niespodzianek

W przypadku zdecydowanej większości z nas nieruchomość jest najcenniejszym składnikiem majątku, bez względu na to czy jest to dom, czy też mieszkanie. Wewnątrz trzymamy bardzo wiele wartościowych przedmiotów, które nierzadko stanowią dorobek całego naszego życia. Czy możemy je zatem odpowiednio zabezpieczyć? Tak – kupując dobre ubezpieczenie mieszkania.

Reklama

Dlaczego nasze nieruchomości są tak cenne?

Wszelkiego rodzaju nieruchomości zawsze były drogie, nie inaczej jest więc i dziś. Wynika to z faktu, iż służą one do zaspokajania najbardziej podstawowej potrzeby każdego człowieka – wszyscy musimy gdzieś mieszkać. Do tego dochodzą wysokie ceny gruntów, szczególnie w miastach oraz miejscowościach, które z pewnych względów są atrakcyjne. Ponadto w naszych czterech kątach przechowujemy przedmioty, które zgromadziliśmy w toku naszego życia. Niektóre z nich mogą być naprawdę cenne, na przykład zabytkowe meble lub sprzęt elektroniczny. Ich zniszczenie lub uszkodzenie wiązałoby się zatem z niemałą szkodą majątkową.

Co może nas niemile zaskoczyć w domu?

Każdy dom i mieszkanie są narażone na różnego rodzaju zdarzenia losowe. Do najczęściej występujących należy zaliczyć pożar, katastrofę budowlaną oraz dewastację. Czasami może zdarzyć się również powódź, podtopienie lub zalanie przez sąsiada z góry. Ta ostatnia ewentualność dotyczy przede wszystkim osób mieszkających w blokach. Groźnym zdarzeniem może okazać się kradzież z włamaniem. Złodzieje mogą bowiem pozbawić nas przedmiotów, które mają niemałą wartość, zarówno materialną, jak i sentymentalną. Warto również zwrócić uwagę, że niekiedy nie jest potrzebne działanie kogoś obcego, aby coś uszkodzić bądź zniszczyć w domu. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by stłuc cenną porcelanę lub duże lustro łazienkowe. To zawsze wiąże się z kosztami, które czasami mogą okazać się naprawdę niemałe. Jeżeli zatem chcemy być zapobiegliwi i odpowiednio zadbać o swój majątek, ubezpieczenie mieszkania (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-mieszkania-i-domu/ubezpieczenie-mieszkania-myflat.htm) jest czymś, o czym powinniśmy pomyśleć jeszcze zanim nastąpi szkoda.

Przed skutkami jakich zdarzeń chroni ubezpieczenie mieszkania?

Katalog okoliczności, przed skutkami których chroni ubezpieczenie mieszkania, jest bardzo bogaty. Oczywiście, wiele zależy tutaj od szczegółów danej polisy. Dla przykładu, ubezpieczenie MyFlat oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa dostępne jest w kilku wariantach, przez co każdy z nas będzie usatysfakcjonowany z zakupu. Możemy bowiem ubezpieczyć mury i elementy stałe od pożaru, zdarzeń losowych, katastrofy budowlanej i dewastacji, a ponadto wybrać jeszcze ochronę dodatkową. Wśród dostępnych opcji możemy zdecydować się na ubezpieczenie od powodzi, kradzieży z włamaniem ruchomości domowych oraz stłuczenia przedmiotów szklanych. To jeszcze nie wszystko. W ofercie jest także polisa OC w życiu prywatnym, a także asysta prawna. Wszystko to na bardzo korzystnych warunkach finansowych.

Dom lub mieszkanie to najczęściej najcenniejsza rzecz jaką posiadamy. W związku z tym warto zapewnić im należytą ochronę. Pragnąc zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi w następstwie nieprzewidzianych sytuacji możemy zawsze pomyśleć o polisie. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą nam przywrócić nieruchomość do stanu sprzed zajścia zdarzenia.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz