Czym jest chmura?

Chmura jest zjawiskiem, które najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwija się w branży IT. To także jedno z nowszych rozwiązań, które zrewolucjonizowało ten rynek i jak twierdzą eksperci, to właśnie chmura obecnie kształtuje system, w jakim będziemy pracować za kilka lat.

Reklama

Cloud, czyli „niebiańskie” rewolucje w IT

O co właściwie chodzi? Czym jest chmura i o co tyle hałasu? Możemy ją zdefiniować na dwa sposoby, wyróżniając chmurę publiczną oraz chmurę obliczeniową. Pierwsza z nich to dyski w chmurze, które oferowane są przez największe firmy i producentów sprzętów komputerowych i smartfonów. Nas jednak bardziej interesuje chmura obliczeniowa, czyli usługa oparta na modelu zewnętrznej infrastruktury dostawcy. Jest to platforma dla specjalistycznych oprogramowań, systemów informatycznych czy różnego rodzaju aplikacji, z których już od kilku lat możemy korzystać offline. Przykładem takiego rozwiązania jest Bluer.pl, czyli firma, która świadczy usługi z zakresu hostingu serwerów i cloud computing.

Aby zrozumieć sposób funkcjonowania chmury, należy podać jedną z korzyści, jaka płynie z korzystania z takiej usługi. Otóż, w chmurze mogą być przechowywane wszystkie dane firmy, również te dotyczące aktualnie realizowanych projektów. Korzystając z komputera, smartfona lub tabletu, w dowolnym momencie z domu, z podróży lub z hotelu możemy kontrolować pracę naszego zespołu, a także wprowadzać zmiany. To duży krok w kierunku usprawnienia pracy i zarządzania biznesem, dlatego coraz więcej firm się na niego decyduje.

Czy warto?

Wyobraź sobie, że przez cały czas masz wgląd do plików i dokumentów swojej firmy, możesz wprowadzać oraz zapisywać zmiany, kontrolujesz pracę nad projektami, przechowujesz dane w jednym miejscu, możesz je łatwo znaleźć, oszczędzając tak cenny dla Ciebie i Twoich pracowników czas. Chmura Bluer.pl to przede wszystkim wygoda, natomiast z nią związana jest szybsza i efektywniejsza praca, większa satysfakcja, możliwości i efekty!

Firma BLUER (Bluer.pl) oferuje klientom niezawodną platformę usług informatycznych w postaci chmury. Usługa obejmuje udostępnienie infrastruktury serwerowej, oprogramowania oraz usługi wdrożenia, obsługi i serwisu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: Bluer.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz