Wcale nie bujamy w chmurach

Na pewno każdemu zdarzyło się, że komputer nagle odmawiał posłuszeństwa, a nośnik pamięci, na którym zapisaliśmy kopie danych, zaczął płatać figle. W czasach, gdy niemalże wszystkie nasze aktywności i zawodowe, i prywatne związane są w jakiś sposób z informatyką, przetwarzaniem czy gromadzeniem informacji, utrata danych może być dotkliwa. A przecież na komputerze przechowujemy nie tylko dokumenty, ale także zdjęcia z wakacji oraz filmiki z ważnych uroczystości rodzinnych. Gdy tracimy istotne pliki, których być może nigdy nie uda się nam odzyskać, zaczynamy „bujać w chmurach”.

Reklama

Rozwiązanie, które wybierają przezorni

Nie ulega wątpliwości, że im większa nasza aktywność w sieci, tym chętniej poszukujemy możliwości bezpiecznego przechowywania danych. Najszybciej rozwijającym się trendem w IT jest chmura. To świetna propozycja dla specjalistów w branży, jak i zwykłych użytkowników Internetu. Popularne dyski proponują nam różne pojemności, które możemy zapełnić swoimi danymi. Liderem w tej dziedzinie pozostaje https://www.microsoftdlabiznesu.pl, który umożliwia dostęp do plików z każdego urządzenia podłączonego do sieci.

Przestrzeń do wykorzystania

Spośród wielu propozycji dysków w chmurze warto wybrać te najbardziej funkcjonalne. Z założenia służą one magazynowaniu danych oraz umożliwiają nam dostęp do plików z każdego miejsca na świecie. To ciekawy pomysł, by tworzyć kopie zapasowe ważnych dla nas rzeczy oraz by umieszczać w niej pliki, do których musimy mieć nieograniczony dostęp. Dodatkowo możemy edytować dokumenty, tworzyć katalogi zdjęć, zarządzać treściami w chmurze.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Chmura to doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy potrzebują bezpiecznego miejsca do przechowywania plików. To również niezbędne narzędzie dla tych, którzy są mobilni i lubią mieć dostęp do materiałów w każdym miejscu i momencie. Swobodnie możemy z nimi pracować, a efekty na bieżąco zapisywać w naszej prywatnej chmurze. Samo korzystanie z niej jest intuicyjne, a ilość miejsca na dysku bez problemu wystarczy nawet profesjonalistom.

Jeśli nie chmura, to co?

Ci, którzy szukają dziury w całym, nawet w chmurze ją znajdą. W dobie cyberprzestępczości niektórzy obawiają się o bezpieczeństwo plików. Warto zatem zaufać dużym dostawcom, którzy dbają o najlepsze zabezpieczenia.
Coraz powszechniejsze robią się prywatne chmury domowe zakładane na serwerze plików NAS. Działa on jak zewnętrzny dysk i umożliwia dostęp do plików wszystkim urządzeniom.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz