Czym kierować się przy wyborze kuriera?

Nadając paczkę staje się przed wyborem firmy przewozowej. Ofert na rynku jest bardzo dużo, a przewoźnicy prześcigają się między sobą w udoskonalaniu swoich usług, dlatego decyzja może być naprawdę trudna. Warto dokładnie przeanalizować oferty wszystkich firm kurierskich i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia dla indywidualnych potrzeb.

Reklama

Cena to nie wszystko

Większość osób porównuje oferty głównie pod względem ceny. Jest to bardzo ważne kryterium, ale tylko w połączeniu z innymi, które będą na równie wysokim poziomie, na przykład z czasem realizacji zamówienia. Mówiąc „czas realizacji” mamy na myśli okres od złożenia zamówienia na stronie lub w siedzibie firmy, aż do dostarczenia przesyłki do adresata. Jest to bardzo ważne, należy  zwrócić na to uwagę podczas wyboru firmy kurierskiej. Najlepiej skorzystać jest z platformy Sendit, która w jednym miejscu ma listę przewoźników, dokładny opis ich oferty, a także zakres cenowy usług. Jest to duże uproszczenie pozwalające zaoszczędzić czas, który musiałby być poświęcony na przeglądanie stron wszystkich przewoźników.

Odbiór przesyłki i sposób zamawiania

Wiele firm posiada w ofercie usługę odbioru paczki od nadawcy. Warto jednak zwrócić uwagę, czy wybrany przewoźnik również taką opcję posiada. Jeśli nie ma możliwości dostarczenia paczki do siedziby firmy, zamówienie kuriera po odbiór paczki jest najlepszym rozwiązaniem. Ważny jest również sposób zamawiania paczek. Prosty i przejrzysty formularz powinien pozwolić uniknąć zastanawiania się, jak go wypełnić i jak zamówić kuriera.

Dla firm

W przypadku potrzeby nawiązania stałej współpracy z firma kurierską, najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert. Wielu przewoźników przygotowuje specjalną propozycję dla firm, która obejmuje rabaty w przypadku określonej liczby nadanych paczek dziennie, tańsze usługi czy wiele innych udogodnień, na przykład integracji ze sklepem internetowym. Taka współpraca pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz